Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Medailové ukončenie halovej atletickej sezóny « späť

Medailové ukončenie halovej atletickej sezóny

dátum aktualizácie: 11.03.2020 | počet zobrazení: 3 425

Prečítať nahlas

BRATISLAVA. Atletické Majstrovstvá Slovenska v kategórii juniorov boli pre našich pretekárov úspešný a priniesol prvú medailu i osobné rekordy. Tamara Ivančová nastúpila na tri kilometre a v taktickom behu na medailu si postrážila tretiu priečku časom 11:35,27 min. Samozrejme, chcela viac, ale momentálne ju sužuje natiahnutý zadný sval.

Chlapci sa pripravovali na šprinty a  podarilo sa im vytvoriť niekoľko osobných halových rekordov. Miloš Jakubov štartoval na 60, 200 a 400 metrov. Najlepšie si počínal na štyristovke. Ôsme miesto s časom 52,93 s chlapcami o rok staršími bolo super umiestnenie. Na 200 m si tiež posunul osobák na 23,71 sek. (11. miesto). Šesťdesiatka bola priemerná, časom 7,56 sek. skončil na 20. mieste.

Matej Kislan si posunul osobný rekord v behu na 400 metrov, časom 56,44 sek. skončil na 15. mieste, Daniel Orlej dobehol časom 56,85 sek. sedemnásty.

Súrodenci Basošovci ostali tesne za „osobákmi". V behu na 60 m si Marco vybehol 25. miesto časom 7,74 sek., Martin skončil časom 7,96 sek. na 29. mieste. Marco v behu na 200 m časom 25,31 sek. skončil na 20. mieste.

Žiaci
Dva osobné úspechy v podaní Janky MihaľkovejMichaely Ivančovej naplnili medailovú žatvu nášho 1. Atletického klubu Humenné v halovej sezóne. Janka ako líderka tabuliek pred štartom v behu na 2000 m prisľubovala boj o popredné miesta. Preteky sa vyvíjali dobre. Vyčlenila sa skupinka troch dievčat, ktorá si podelila medaily. Sto metrov pred cieľom víťazná pretekárka z Nitry nastúpila, Janka nezachytila atak, pričom ju predbehla aj pretekárka z Moldavy nad Bodvou. Osobný rekord 7:07,49 min. a celkovo tretie miesto neznamenali sklamanie. Pre Janku je to prvá individuálna medaila a to sa počíta.

Druhú medailu priniesla Michaela Ivančová v behu na 800 m. Miška podľa papierových predpokladov dobehla na druhom mieste v osobnom rekorde časom 2:24,34. Štvrtá skončila Natália Bobaľová tak isto v osobnom rekorde 2:29,13. Tesne jej ušla medaila, škoda.

Bianka Polovková v hladkých šprintoch zabojovala a osobné rekordy potešili. Najlepšie skončila v behu na 300 m – 7. miesto časom 45,18 sek. Na 60 m zabehla 8,61 sek. a skon­čila celkovo na 14. mieste. Na 150 m dobehla na 12. mieste časom 20,66 sek.

Ondrej Vrábeľ v behu na 60 m si vybojoval postup do finálového behu, kde časom 7,85 sek. skončil na siedmom mieste. Ešte lepšie si počínal v behu na 300 m, lebo dobehol šiesty výkonom 41,19 sek. Len prvým rokom starší žiak sa medzi staršími pretekármi nestratil.

Filip Ganaj si vybojoval postup na majstrovstvá Slovenska v behu na 60 metrov. V rozbehu zabehol čas 8,25 sek., čo znamenalo šieste miesto. Síce to na finále nepostačovalo, Filip je však tiež prvým rokom starší žiak a jeho čas ešte príde.

Štafeta dievčat na 4×200 m skončila na piatom mieste v zložení, Ivančová, Bobaľová, Matuščáková a Mihaľková.

Tak sa nám ukončila halová sezóna a jediná medailová žatva na halových šampionátoch v tomto roku.