Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – TOPOĽČANY 0:3. Bez gólu vyhrať nemožno « späť

HUMENNÉ – TOPOĽČANY 0:3. Bez gólu vyhrať nemožno

dátum aktualizácie: 09.03.2022 | počet zobrazení: 1 919

Prečítať nahlas

Utorok bol smolný. Po dvoch tretinách s humenskou prevahou bolo tretie dejstvo šťastlivé pre „žochárov“. Druhý deň série sa začal pre „levov“ nepríjemne už v dopoludňajšom tréningu. Kapitána Pichnarčíka zasiahol puk na hornú peru, čo znamenalo tržnú ranu a chirurgický zákrok s piatimi stehmi. Hokejisti HC 19 Humenné ani túto nepriazeň osudu nezvládli, prehrali, bez streleného gólu. A v hokeji neskórovať je prakticky vždy problém.
Vzájomné zápasy: 8:1, 1:2 (d), 5:3, 9:4 (d) – 1:3 (d)

HC 19 Humenné – Topoľčany 0:3 (0:1,0:1,0:1)
Stav série 0:2
Góly: 3. Čaládi, 39. Legalin, 54. Kurbatov
Vylúčení: 4:5 na 2 min., navyše Španko (HE) na 2+2, pres.: 0:1, osl.: 0:0.

HC 19:
E. Rabčan – R. Poroshin, J. Ťavoda, P. Španko, M. Chovan, T. Ivanov, A. Markuš, P. Frič, A. Stripai – K. Horvát, M. Krajňák, D. Borov, L. Hvila, D. Markuš, I. Velichkin, V. Solomonchak, D. Šimčák, L. Lačný, M. Macko, M. Farkaš, N. Miškuf. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Odohralo sa iba 26 sekúnd, po faule Španka (hra zdvihnutou hokejkou) udelil rozhodca trest na 2 + 2 minúty. Prvý trest „levy“ vydržali, v druhej fáze sa už súper tešil. V 4. min. sa dostal Velichkin od modrej čiary do brejku, ale Kompas mu blafák vystihol. Na druhej strane sa v medzikruží ocitol Bečka, pálil tesne nad. V 6. min. si nakorčuľoval Solomonchak, švihom prekonal Kompasa, ale puk skončil na hornej žŕdke. V 12. min. hrali domáci presilovku, súper sa však dostal do brejku, Španko fauloval a nasledovalo trestné strieľanie: Rabčan vychytal Legalina! Smola sa Humenčanov v ofenzíve držala, Solomonchak trafil žŕdku. V 23. min. rýchla strela Šimčáka vymrštila betón Kompasa. V 28. min. reagoval pohotovo Rabčan, zabránil vlastnému gólu po teči Španka. Humenský tlak sa vystupňoval v presilovke (34. min.), Kompas zasahoval v rýchlom slede päťkrát! V 39. min. Legalin získal puk na domácej modrej čiare, nakorčuľoval zo strany a zavesil pod hornú žŕdku – 0:2. Ofenzívny kŕč sa držal humenských hokejok aj v III. tretine, individuálne sa až pred Kompasa preštrikoval Frič, neuspel. A tak po ďalšej strate puku na vlastnej modrej sa dostal do nájazdu Kurbatov a podčiarkol topoľčiansku radosť.

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2
« » Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2
Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2 Humenné - Topoľčany 0:3. Stav série 0:2