Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – PREŠOV 0:3. K prehre aj zranení Bednár i Hamuľák « späť

HUMENNÉ – PREŠOV 0:3. K prehre aj zranení Bednár i Hamuľák

dátum aktualizácie: 31.07.2022 | počet zobrazení: 2 174

Podľa pôvodného vyžrebovania mal byť domácim tímom v sobotu Prešov, no v Ličartovciach, kde bude Tatran hrávať svoje domáce druholigové zápasy, ešte prebiehajú práce na infraštruktúre tamojšieho areálu. Napokon sa menil aj deň, tentokrát bol žiadateľom FK Humenné a výkop sa posunul na nedeľu.

FK Humenné:
D. Slávik – I. Komjatý, F. Bednár (46. J. Sedláček), C. Vasiľ, V. Maťaš – H.Y. Song (65. D. Jančo), J. Dzurík, K. Komár (65. T. Vaľovčin), S. Jurčišin – E. Streňo, M. Hamuľák (71. M. Zlacký)

Prešov:
A. Knurovský – L. Šimko, M. Baran, L. Horváth, M. Petko, M. Milunovič, K. Karaš (89. D. Keresteš), Y. Nemtinov (86. Ľ. Ivanko Macej), L. Jendrek (90: M. Vasiľ), D. Andrić (90. D. Kuhajdík), J. Dolný (89. M. Pribula)

Priebeh:
Ubehlo iba 52 sekúnd a v humenskej šestnástke to horelo… Na prízemný center Dolného domáci obranca nedosiahol, Andrič ostal osamotený, z 12 metrov namieril do šibenice, ale Slávik predviedol skvelý zákrok. Po následnom rohu brankár vybehol a boxoval, z hranice šestnástky „koňare“ pálili, cez dva teče sa smer lopty zmenil a Bednár ju odvrátil do bezpečia z bránkovej čiary!
8. Streňo sa z ľavej strany pretlačil cez obrancu až k zakončeniu. Bombu z uhla stačil Knurovský vyraziť dohora, Hamuľák vo výskoku loptu 3 metre pred čiarou nezasiahol. Humenská tutovka ostala napokon jediná…
26. Center Šimka z pravej strany našiel Dolného, ktorého volej z otočky mal parametre tesne nad
36. Komjatýho strieľaný center z ľavej strany Song vkĺzačkou nezasiahol a lopta presvišťala pozdĺž bránou súpera
44. (ŽK) Maťaš
45. (ŽK) Dolný. Vysokou nohou zasiahol Bednára do hlavy. Nútené striedanie. Do II. polčasu vybehol Sedláček, do obrannej línie sa stiahol Dzurík
51. Streňo si na hranici šestnástky svojim typickým spôsobom prevzal prihrávku od Songa, dostal sa pred obrancu, pálil z uhla prudko, ale nad
59. (ŽK) Baran
60. Štandardku Streňa nezasiahol Knurovský ideálne, loptu odvrátil iba na hranicu šestnástky, odkiaľ pálil Komár pohotovo, ale nad
64. Prešovská krídelná akcia na jeden dotyk vypojila z hry dvoch humenských futbalistov, Nemtinov jemne odcentroval na zadnú žrď, odkiaľ Jendrek z uhla volejom našiel miesto presne medzi nohami Slávika – 0:1
70. Ďalšie nútené humenské striedanie. Z trávnika odniesli Hamuľáka, po tvrdom faule na jeho členok
74. Faul na Jendreka, pokutový kop Dolný bezpečne premenil – 0:2
90. Opäť krídelná prešovská akcia dostala do úzkych humenskú defenzívu – po centri Maceja vrátil loptu spätne Jendrek a Dolný zo 14 metrov napol sieť – 0:3

Ondrej Desiatnik (Humenné):
„Súper bol lepší, vyhral zaslúžene, treba mu pogratulovať. Už v 1. minúte chytil Slávik čistý gól, našou odpoveďou bola šanca Streňa. K nej sa pridal iba prudký strieľaný center Komjatyho, čo je na ofenzívny prejav veľmi málo. V druhom polčase sme mali dobrých prvých 15 minút, no potom sme šli do kolien. Aby nebolo málo, k Luberdovi a Kucovi sa pripojili ďalšie zranenia – Bednár zašíval oblasť čela, Hamuľák cítil prasknutie v členku. Stále sa spoliehať na Erika Streňa s Mišom Hamuľákom v útočnej fáze sa nedá. Nemusí sa dariť, ale musí byť viditeľné nasadenie. A to nám chýbalo, mladším i starším hráčom.“

Marek Petruš (Prešov):
„Sme spokojní. Ani prvé dva zápasy sezóny neboli z našej strany najhoršie, ale chýbal v nich bodový efekt. Po dobrom a organizovanom výkone sme domácich pustili iba do jedinej šance Erika Streňa a zaslúžene sme vyhrali. Máme typológiu hráčov na rýchlu krídelnú hru, odkiaľ majú prichádzať dobré centre. Hľadáme našich útočníkov, pričom Dolný i Andrič patria, dovolím si tvrdiť, k najlepším ofenzívnym futbalistom súťaže. V zápase sme takýto herný prejav slušne využili a tešíme sa z troch bodov i pekného výsledku.“

Humenné - Prešov 0:3
« » Humenné - Prešov 0:3
Humenné - Prešov 0:3 Humenné - Prešov 0:3 Humenné - Prešov 0:3 Humenné - Prešov 0:3 Humenné - Prešov 0:3 Humenné - Prešov 0:3 Humenné - Prešov 0:3 Humenné - Prešov 0:3. Zranený Filip Bednár Humenné - Prešov 0:3. Zranený Michal Hamuľák Humenné - Prešov 0:3

Počet návštev od 18.09.2011: 7761842
Počet návštev dnes: 10467