Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – B. BYSTRICA 1:1. Emócie z 89. minúty « späť

HUMENNÉ – B. BYSTRICA 1:1. Emócie z 89. minúty

dátum aktualizácie: 23.10.2021 | počet zobrazení: 3 981

Šlágrom 14. kola druhej ligy bol súboj medzi FK Humenné a Duklou Banská Bystrica. Hral druhý s prvým. Punc zápasu dodával fakt, že humenský nováčik zdolal na vlastnom trávniku všetkých sedem druholigových súperov, ba čo viac, na svojom štadióne neprehral viac ako 2 roky! Aktuálne dokonca drží sériu piatich zápasov bez inkasovaného gólu. Proti je bola banskobystrická Dukla, ktorá aktuálne ťahá 8-zápasovú víťaznú šnúru a má jediný cieľ – postup do Fortuna ligy! Očakával sa teda zápas ako remeň.

FK:
D. Slávik – V. Maťaš, F. Bednár (8. P. Šuľák), M. Luberda, J. Hatok – J. Dzurik – M. Milunovič, J.Š. Turík, Š. Harvila (62. R. Černák), K. Komár (46. M. Hamuľák) – E. Streňo.

MFK Dukla:
M. Hruška – M. Slaninka, D. Richtárek, S. Jurčišin (77. Ľ. Willwéber), B. Ľupták, R. Polievka (83. J. Šulc), D.A. Depetris (90. J. Uhrinčať), P. Prikryl, L. Migaľa, M. Pišoja.

Priebeh:

1. Kolmica dostala do šance Streňa, ktorý križovaný obrancom vyslal prízemnú strelu, Hruška stačil reagovať.
7. Prudký center Migaľu v poslednej chvíli odvrátil Bednár, avšak pri zákroku nešťastne spadol na ruku (podozrenie na zlomeninu) a musel striedať.
10. ŽK (B. Bystrica) Migaľa
12. Komár v nábehu pálil z hranice šestnástky, Hruška na dvakrát loptu skrotil.
25. Depetris na hranici šestnástky spracoval loptu hruďou (možno rukou), spätným centrom našiel Polievku, ktorý pohotovo z otočky (14 m) trafil žrď a sieť – 0:1. Prvá strela Dukly na humenskú bránu.
27. ŽK (B. Bystrica) Depetris
28. Potlesk do neba pre Mariána Čišovského
32. Krížny center Jurčišina, z uhla hlavičkoval Polievka k opačnej žrdi tesne vedľa.
40. Šuľák zvládol víťazne súboj s Depetrisom v strede ihriska, vysunul Milunoviča, ktorého jedovka tesne minula žrď.
50. Po centri Streňa hlavička Hamuľáka tesne minula bránu.
55. Streňo zvládol ťažkú loptu, center zrazil Slaninka kolenom na roh.
57. Zaváhanie v humenskej rozohrávke, z dobrej pozície pálil Jurčišin a Slávik musel zasahovať.
60. Polievka sa prekľučkoval až pred Slávika, brankár zblízka stačil reagovať a opakovaný pokus kapitána Dukly zblokoval Harvila.
62. ŽK (Humenné) P. Šuľák
68. ŽK (Humenné) Maťaš
75. Po štandardke Dukly si do dobrej pozície naskočil Prikryl – zo 6 m hlavičkoval nad.
79. Migaľa z uhla (12 m) prudko, ale presne na Slávika.
85. Černák navážal loptu don šestnástky, strela k bližšej žrdi zblokovaná na roh.
89. Po humenskej štandardke odrazená lopta na hranicu šestnástky a Luberda z jednej trafil k žrdi – 1:1.

Jozef Škrlík (Humenné):
„Na šláger kola sme sa tešili, z druhého miesta sme privítali lídra 2. ligy, Banská Bystrica je na naše pomery atraktívny súper. Zaslúžená remíza, bod berieme. Zápas sa pre nás nevyvíjal priaznivo – zranenie Bednára, prišli sme o jednu z opôr obrany, potom skorý inkasovaný gól. Aj mi prebehla hlavou myšlienka o prehre, na druhej strane bolo ešte veľa času manko zmazať. V zostave sme spravili korektúry, mali sme alternatívu posilnenia ofenzívy, zariskovali sme a vyšlo to.“

Stanislav Varga (B. Bystrica):
„Humenné je nováčik iba na papieri, lebo v kádri má plno ligových hráčov, a preto je v tabuľke tam, kde je. Fyzická sila domáceho mužstva sa ukázala v samom závere, hrali vabank, dokázali vystupňovať tempo a vyrovnať. Keď inkasujete v posledných minútach, je to trpké, ale bod z Humenného berieme. Odtiaľ sa body nevozia, o čom sa presvedčili iní, my máme bod, i keď niekto môže povedať, že sme aj dva stratili. Neprehrali sme, spokojnosť je čiastková.“

Programovo čaká FK Humenné „anglický“ týždeň:
Streda 27.10.: Galanta – FK Humenné (Slovnaft cup)
Sobota 30.10.: Skalica – FK Humenné

Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty
« » Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty
Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty Humenné - B. Bystrica 1:1. Emócie z 89. minúty

Počet návštev od 18.09.2011: 7817617