Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Cenný skalp bývalého extraligistu « späť

Cenný skalp bývalého extraligistu

dátum aktualizácie: 06.12.2020 | počet zobrazení: 5 618

Prečítať nahlas

Mikulášska nedeľa bola dňom, kedy sa na humenskom ľade predstavil Martin. Mužstvo, ktoré ešte nie tak dávno účinkovalo v extralige, predviedlo svižný hokej. Hostia sa ujali vedenia, no našťastie ostalo iba pri ich jednom góle. Humenské „levy“ až na tretí pokus využili presilovku o dvoch hráčov, poistka víťazstva prišla pri power-play súpera.

Humenné – Martin 3:1 (0:1,2:0,1:0)
Góly: 26. Markuš (Fedorko, Hopkovič), 28. Solomonchak (Bdžoch, Novický), 59. Ferenc (Horvát, Borov) – 3. Thémar.
Vylúčení: 5:8 na 2 min.
Pres.: 1:1, osl.: 0:0.
HC 19: Glosár – Hopkovič, Valečko, Vaško, Markuš, Fedorko – Novický, Bdžoch, Krajňák, Šimčák, Solomonchak – Buraľ, Patlevič, Koziot, Horvát, Ferenc – Maury, Hogel, Mesaroš, Borov, Šiňanský.

Priebeh:
Už v 3. min. hrali hostia presilovku o dvoch hráčov a po 20 sekundách ju využili. Do 11. minúty mali Humenčania vylúčených až štyroch hráčov… Potom však faulovali aj hokejisti z Turca a to hneď dvojnásobne. V 16. min. ani v 19. min. však domáci výhodu na ľade 5 na 3 nevyužili. Gólové vykúpenie prišlo až z hokejky Markuša, keď v 26. min. našiel miesto medzi betónmi Bernáta. V 26. min. mali „levy“ do tretice výhodu presilovky 5 na 3 a v jej závere švihom skóroval Solomonchak. V III. tretine podržal našich brankár Glosár, vychytal tutovky Paulínyho, Farfáta i Špirka. Keď hostia siahli v 58. min. k hre bez brankára, namieril presne cez celé klzisko Ferenc a potvrdil mikulášsku radosť.

Milan Staš (Humenné):
„Opäť nám nevyšla prvá tretina museli sme vývoj otáčať. V poslednej fáze nás podržal brankár Vlado Glosár, ktorému môžeme poďakovať za tri body. Chlapci výhru ubojovali.“

Netradične až trikrát výhoda presilovky 5 na 3, ale iba jediný gól…
„Niekedy to vyzeralo, že presilovka je naša nevýhoda. Chýbala prekvapivá strela, moment prečíslenia. Solomonchak ukázal svoju vyspelosť a preklopil váhy na našu stranu.“

HC 19 Humenné čakajú tri zápasy doma (utorok Slovensko 18, streda Topoľčany, piatok Skalica). Výhra nad silným Martinom by mohla byť psychickou vzpruhou…
„Každé víťazstvo dvíha sebavedomie. Výhru nad silným tímom sme potrebovali, aby chlapci nepadali na duchu.“

Miroslav Mosnár (Martin):
„Zápas poznačilo množstvo vylúčení. Prvú presilovku sme hneď aj využili, ale v ďalšom priebehu sa naša ofenzívna snaha točila viac po obvode klziska. Šancí sme však mali dosť, slabá efektivita nás pripravila o lepší výsledok. V záverečnej tretine domáci obetavosťou a bojovnosťou udržali body pre seba. Musíme sa v koncovke zlepšiť.“

Hokejová značka Martin sa spája s extraligou. Papierové prognózy ste však na humenskom ľade nepotvrdili…
„Nehrali sme zle, ale zlyhali sme v koncovke. Presilovky hráme komplikovane, vždy je to však o kvalite hráča. Martin má extraligové podmienky, staff okolo tímu je na vysokej úrovni.“

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Humenné - Martin 3:1
« » Humenné - Martin 3:1
Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Humenné - Martin 3:1 Milan Staš a Miroslav Mosnár