Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Konštantín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Vodné toky ZNEČISTENÉ ODPADOM

Vodné toky ZNEČISTENÉ ODPADOM

Prednostka Mestského úradu Valéria Kurťáková zvolala v utorok (8.9.) po troch týždňoch od povodne výjazdový pracovný štáb. Zúčastnili sa na ňom zástupcovia Slovenského vodohospodárskeho podniku na čele s Milanom Zbojovským, riaditeľom Správy povodia Laborca, ako aj jednotliví vedúci odborov a zamestnanci mestského úradu. Cieľom bolo vyhodnotiť stav a priebeh zabezpečovacích prác po povodni na Kudlovciach i Gaštanovej ulici.


„Prietrž, ktorá postihla mesto, mala nevídaný charakter. Všetky zabezpečovacie práce, ktoré vykonávame v rámci protipovodňového zákona majú charakter toho, aby sme spriechodnili všetky nepriechodné toky a odstránili základné ohrozenia, ktoré by mohli byť na majetku mesta, občanov, ale aj samotných životov," povedal Milan Zbojovský.


Vodohospodári pracujú na viacerých miestach – na Liesovčíku (Lieskovský potok), na sútoku s Hlbokým potokom, na Kudlovskom potoku.


„Práve na Kudlovskom potoku bolo problémom, že v hornej časti záhradkárskej osady vznikla záhradkármi neoprávnená – čierna stavba. Zároveň sme objavili nepovolené odbery vody, ktorými si záhradkári pomáhajú pri zavlažovaní. Budeme to riešiť po skončení povodňových akcií vodohospodárov," ozrejmil riaditeľ Správy povodia Laborca.


Znečistené toky odpadom


Utorková (8.9.) obhliadka v mnohých častiach tokov potvrdila tušenie vodohospodárov o nerešpektovaní vodného zákona: obyvatelia daných lokalít sypú do tokov rôzny odpad (stavebný, komunálny, biologický) s domnienkou, že to voda odplaví.


„Prívalové dažde sú veľmi silné a prídu v priebehu pár desiatok minút. Ak sú aj spomínané zábrany v toku, spôsobí to povodeň. Toky sme sprietočnili. Znamená to vyspodkovanie, prečistenie, v niektorých častiach prehĺbenie, aby nedochádzalo k rýchlemu vylievaniu. Na mnohých miestach sme spevňovali brehy, vo väčšine prípadov kamennou nahádzkou. Kameňom sa tok upraví a reguluje," vysvetlil riaditeľ.


Na území mesta i v okolitých obciach pomáhajú vodohospodári zo Zvolena, Topoľčian a Popradu. Povodňové práce s výpomocou odštepných závodov by mali trvať ešte približne dva týždne.


„Počas výjazdu sme riešili prístup k Humenskému potoku z pozemkov vo vlastníctve mesta. Keďže stále prebiehajú zabezpečovacie práce, naďalej trvá II. stupeň povodňovej aktivity. Presvedčili sme sa, že aj zo strany Slovenského vodohospodárskeho podniku sa vykonala veľká časť prác," uzavrela prednostka MsÚ Valéria Kurťáková.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Odpad v Kudlovskom potoku Odpad v Kudlovskom potoku
« predchádzajúci Odpad v Kudlovskom potoku Výjazdový pracovný štáb Kudlovský potok Kudlovský potok Kudlovský potok Kudlovský potok
aktualizácia: 09.09.2020 | počet zobrazení: 753

Počet návštev od 18.09.2011: 3244361
Počet návštev dnes: 192
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie