Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Oldrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Veselé lavičky od veselých detičiek

Veselé lavičky od veselých detičiek

V pondelok 21. mája vyhodnotila odborná komisia 153 výtvarných prác z deviatich základných a dvoch umeleckých škôl na tému „Veselé lavičky“. Niekoľko víťazných nápadov bude odmenených a priamo zrealizovaných v našom meste.


153 originálnych návrhov
Humenská radnica každoročne organizuje súťaže pre žiakov základných či materských škôl na území mesta. Tieto aktivity prinášajú radosť všetkým obyvateľom mesta, ktorí sa už v minulosti mohli tešiť z pohľadu na Usmiate tekvice či Najkrajšie veľkonočné vajíčko. Začiatkom tohto roka vyhlásilo Mesto Humenné opäť umelecko-výtvarnú súťaž pre žiakov základných a umeleckých škôl na území mesta pod názvom „Veselá lavička“.


Do súťaže prihlásili žiaci neuveriteľných 153 originálnych návrhov lavičiek maľovaných rôznymi technikami, z ktorých tie najúspešnejšie budú v lete zrealizované Technickými službami Mesta Humenné. Cieľom tejto súťaže bolo vzbudiť u žiakov prostredníctvom umeleckej tvorivosti záujem o estetizáciu prostredia v našom meste, podnetnými návrhmi a nápadmi spolupracovať so samosprávou mesta a aktívne sa podieľať na živote v meste. To sa radnici aj podarilo. Z množstva návrhov vybrali členovia odbornej komisie niekoľko, na ktoré bude doslova radosť sadnúť. Navyše deti si ich budú môcť samé vymaľovať. Okrem toho vybrala niekoľko pekných návrhov aj sama primátorka Jana Vaľová, ktorá víťazov ocení počas programu Medzinárodného dňa detí 3. júna na pódiu pred Mestským kultúrnym strediskom Cenou primátorky.


Máte nápad na umiestnenie veselej lavičky? Napíšte nám!
Každá z pripravovaných veselých lavičiek bude iná, zaujímavá, vyjadrujúca radosť a pohodu. Návštevníkov mesta aj domácich, malých i veľkých budú veselé lavičky lákať k odpočinku a zároveň skrášlia naše mesto Humenné. Ak máte nápad, kde v meste by sme mohli veselé lavičky umiestniť, napíšte nám na e-mailovú adresu podnety@humenne.sk. Najzaujímavejšie miesta oživíme najoriginálnejšími kúskami z dielne Technických služieb a štetcov malých umelcov.


Do súťaže sa zapojili tieto školy:
ZŠ Laborecká
ZŠ Dargovských hrdinov
ZŠ SNP
ZŠ Pugačevova
ZŠ Jána Švermu
ZŠ Kudlovská
ZŠ Podskalka
ZŠ Hrnčiarska
SZUŠ Múza
ZUŠ Mierová
Cirkevná spojená škola


Autor a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 28.05.2018 | počet zobrazení: 7821

Počet návštev od 18.09.2011: 3408480
Počet návštev dnes: 973
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie