Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Veľkonočná výzdoba už krášli mesto

Veľkonočná výzdoba už krášli mesto

Po adventnom venci na Fontáne lásky sa môžu obyvatelia mesta potešiť pohľadom na rozkvitnutý veľkonočný veniec z narcisov, ktorý pripravili žiaci ZUŠ MÚZA. Nesúťažne sa zapojilo i Centrum voľného času, ktoré v centre Južného námestia pripravilo veľkonočnú výzdobu. V minulom roku vyrástol na Námestí Slobody krásny veľkonočný strom, ktorý dozdobili korbáče a vajíčka. Všetko čo súvisí s Veľkou nocou a prichádzajúcou jarou. Výzdobu zrealizovali učiteľky materských škôl. V tomto roku dostali priestor deti zo základných škôl. Mesto vyhlásilo „Súťaž o najväčšie a najkrajšie veľkonočné vajce“.

A aby sme podporili ducha súťaživosti v žiakoch i pedagógoch, tri najkrajšie a najzaujímavejšie veľkonočné vajíčka budú ocenené sumou 150,.€ , 100,–€ a 50,–€. Vo výbere použitých materiálov mali školy voľnú ruku, jediným odporúčaním bolo aby sa jednalo o materiál trvanlivý, kvôli meniacemu sa jarnému počasiu. Každá škola si vyžrebovala priestranstvo, na ktorom bude ich výzdoba aplikovaná a samozrejme označená menovkou. Hodnotiť najkrajšiu kraslicu bude porota v tomto zložení. Primátorka mesta Jana Vaľová, zástupca primátorky mesta Andrej Semanco, vedúca Odboru kultúry a športu Nataša Mocáková, vedúca Odboru školstva Ľubica Burešová a výtvarníčka a učiteľka ZUŠ Mierová Drahoslava Zalaiová.

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa výzdoba mesta na čas dokončila, aby opäť po roku krášlila námestie. Žiaci a učiteľky zo ZŠ Hrnčiarska pripravili nádherné rozmerovo najväčšie veľkonočné vajíčko, to im však v priebehu dňa strhol silný vietor (foto v galérii). Detičky zo ZŠ Dargovských hrdinov si aj napriek dažďu počkali na pani primátorku, aby predstavili výzdobu ktorú pripravili. Odmenou im bola pozvánka do cukrárne na sladký koláčik. Pochvala za nádherné vajíčka a nápady však patrí všetkým žiakom a pedagógom, ktorí sa do súťaže zapojili a prispeli tak k veľkonočnej výzdobe nášho mesta.
Autor: Mgr. Jana Bardzaková

« späť

Veľkonočný veniec Veľkonočný veniec
« predchádzajúci Veľkonočný veniec Veľkonočný veniec Veľkonočný veniec ZŠ Hrnčiarska ZŠ Hrnčiarska ZŠ Hrnčiarska
aktualizácia: 01.04.2015 | počet zobrazení: 45988

Počet návštev od 18.09.2011: 3747241
Počet návštev dnes: 1893
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie