Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Vďaka eurofondom zrekonštruujeme materské školy

Vďaka eurofondom zrekonštruujeme materské školy

Svoju kapacitu rozšíria až 3 škôlky
Humenská radnica má vždy v pláne investičných akcií pre každý rok pravidelné zvyšovanie kapacít materských škôl (MŠ) formou stavebných úprav. Minulý rok sme prostredníctvom projektu formou dotácie rozšírili kapacitu MŠ Osloboditeľov, kde vznikla nová prístavba. Tento rok samospráva podala opäť žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP) pre dve škôlky, ktorý jej bol úspešne schválený.


MŠ Dargovských hrdinov zvýši kapacitu až o 10 detí
Mesto Humenné podalo cez Integrovaný regionálny operačný program Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na projekt ,,Stavebné úpravy pre zvýšenie kapacity Materskej školy na ul. Dargovských hrdinov v Humennom“. V rámci vyhlásenej súťaže sme boli opäť úspešní, a tak sme získali nenávratný finančný príspevok vo výške 296 400,00 EUR.


Projekt je zameraný na investície do predprimárneho vzdelávania, teda na zvýšenie zaškolenosti. Vytvára podmienky nielen pre zvýšenie úrovne zaškolenosti detí v meste, ale zároveň podporuje rozvoj kvality vzdelania, a tým zlepšenie kvality života obyvateľov. Cieľom projektu je preto vytvorenie priestorových a materiálno – technických podmienok pre zvýšenie spomínanej úrovne zaškolenosti detí, celkové skvalitnenie výchovno–vzdelávacieho procesu s dôrazom na zvýšenie kapacity a zlepšenie energetickej hospodárnosti verejnej budovy. To znamená, že v tomto prípade ide navýšenie kapacity MŠ, modernizácia jej priestorov a interiéru a celkové stavebné úpravy.


Prínosy projektu sú predovšetkým orientované na detí v predškolskej výchove. Takto koncipovaný projekt prispeje k celkovému zlepšeniu kvality života a zabezpečí udržateľné poskytovanie verejných služieb. Na základe tohto projektu sa tak zrenovuje až 1 191 m2 podlahovej plochy a kapacita MŠ sa zvýši o 10 detí na úroveň 108.


Rovnako sa zvýši kapacita aj v MŠ Třebíčska a MŠ Podskalka
Okrem tohto projektu Mesto Humenné má schválenú Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku cez rovnaký operačný program aj na projekt ,,Zvýšenie kapacity materskej školy na Třebíčskej ulici v Humennom“, kde sa začne s podobnými priestorovými a materiálno – technickými úpravami budovy. Schválená výška nenávratného finančného príspevku tu predstavuje sumu 435 290 Eur.


Rovnako aj v osade Podskalka vyrastie nové predškolské zariadenie. Mesto Humenné získalo na jeho realizáciu nenávratný finančný príspevok, a to vo výške viac ako 259 000 Eur z Operačného programu Ľudské zdroje. Predpokladané celkové náklady na stavebné práce v zmysle vypracovanej projektovej dokumentácie sú vo výške 326 000 Eur. Mesto však opäť počíta s úsporou celkových investičných nákladov na základe realizácie verejného obstarávania. Cieľom tohto projektu je vytvoriť pre 42 detí adekvátne priestorové a materiálno-technické podmienky na realizáciu predprimárneho vzdelávania detí pochádzajúcich z marginalizovaných rómskych komunít. Výstavba novej samostatnej budovy materskej školy tak umožní nielen väčšiemu počtu detí navštevovať toto predškolské zariadenie, ale zároveň sa zlepšia aj priestorové podmienky v pôvodnej budove, ktorá doteraz slúžila nielen pre potreby základnej školy, ale aj materskej školy.


Je dôležité poznamenať, že aj vďaka rozširovaniu kapacít materských škôl v meste, sú všetky žiadosti o umiestnenie detí do predškolského zariadenia vybavené.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

aktualizácia: 21.11.2017 | počet zobrazení: 3157

Počet návštev od 18.09.2011: 3130116
Počet návštev dnes: 187
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie