Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Vladislav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Valaškovský most sme slávnostne uviedli medzi Národné kultúrne pamiatky počas osláv Pamätných dní mesta Humenné

Valaškovský most sme slávnostne uviedli medzi Národné kultúrne pamiatky počas osláv Pamätných dní mesta Humenné

Aj druhý deň, piatok 15. septembra 2017, sa niesol v oslavnom duchu Pamätných dní mesta Humenné a jeho 700. výročia. Pozrite sa aký program pre Vás prichystala radnica v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom (MsKS).


Dopoludnia sa pred MsKS mohli vyšantiť hlavne deti, pretože ich prišiel zabaviť Ujo Ľubo so svojimi interaktívnym pesničkami a rovnako si mohli najmenší zasúťažiť v stavaní sôch z piesku. Prišli aj Mimoni, ktorí všetkých roztancovali a celé námestie zaplavili bublinkami. Neskôr sa už slávnostne vyhodnocovala výtvarná súťaž, ktorú pred niekoľkými mesiacmi vyhlásila radnica, pod názvom „Humenné o 700 rokov“. Obrázky boli vskutku úchvatné, pretože detská fantázia nemá hraníc, aj preto boli zapojení súťažiaci ocenení sladkým prekvapením. Pred MsKS sa na pódiu predstavil aj Roman Nadányi s kapelou, ktorý zaspieval známe hity, ale aj niečo z vlastnej tvorby.


Popoludní sme sa slávnostne stretli pri Valaškovskom moste, ktorý bol začiatkom leta oficiálne zapísaný medzi Národné kultúrne pamiatky Slovenska. Pri tejto príležitosti bol primátorkou Janou Vaľovou slávnostne otvorený a po rekonštrukcii predstavený obyvateľom mesta i návštevníkom. Ako primátorka prezradila, je veľmi rada, že v Humennom máme takýto historický 117 ročný unikát, akým je Valaškovský most, postavený rovnakou metódou ako Eiffelova veža v Paríži. Nemožno mu preto uprieť prívlastok „brat Eiffelovky“.


V rámci kultúrneho programu pri Valaškovskom moste zatancovali súboristi z FS Chemlon, predstavili sa žiaci SZUŠ Via Arto, a tiež humenské mažoretky Amazonky. Okrem toho si mládežníci pri Vihorlatskej knižnici mohli kreatívne čítať o histórii nášho mesta a podvečer už vystúpil s koncertom známy spevák Adam Ďurica. Slávnostný večer sme ukončili ohňostrojom a pyroshow.


Pamätné dni však stále nekončia, v sobotu 16. 9. 2017, na Vás čaká veľkolepý galavečer so sprievodným programom na Zimnom štadióne, kde vystúpia Hex, Marián Čekovský, Štátna filharmónia Košice, Lady Colors a nemecká skupina Alphaville.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 16.09.2017 | počet zobrazení: 27710

Počet návštev od 18.09.2011: 3254755
Počet návštev dnes: 610
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie