Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Albín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » VASIĽ GUZAN u primátora

VASIĽ GUZAN u primátora

Rodák z obce Zbojné (okres Medzilaborce) má s Humenným spätú veľkú časť svojho života. Okrem detstva iba vysokú školu a vojenčinu absolvoval inde. Pracovne mal činnosť previazanú s cestami – v meste, okrese i našom regióne.


Pri príležitosti životného jubilea – 70. narodenín (nar. 29. januára 1951) prijal primátor mesta Miloš Meričko na pôde mestského úradu Ing. Vasiľa Guzana.


Od roku 1961 študoval na humenskom gymnáziu, neskôr pokračoval na Vysokej škole dopravnej v Žiline. Po jeho skončení v roku 1975 spojil svoj život s cestami regiónu. Ako vedúci výroby, výrobno-technický námestník a od roku 1999 v pozícii riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) – oblasť Humenné mal podiel na údržbe, modernizácii i budovaní cestnej infraštruktúry na území okresov Humenné, Snina a Medzilaborce. Pričinil sa o výstavbu komunikácie na Staničnej ulici pri železničnej trati, nadjazdu na Štefánikovej ulici a pri budovaní ďalších cestných komunikácií v meste (napr. kruhový objazd cesty II/559 na križovatke Ševčenkova – Hrnčiarska v smere do Medzilaboriec. Do prevádzky ho spustili koncom roka 2009).


Ako sám spomínal, štát pred delimitáciou ciest II. a III. triedy, ktoré pripadli pod správu PSK sa už ich údržbe či rekonštrukcii (okrem havarijných stavov) nevenoval. Prostriedky na ich rekonštrukcie musel hľadať okrem vlastných prostriedkov PSK aj z eurofondov. Vasiľ Guzan pripravoval a pomáhal s realizáciou projektov cezhraničnej spolupráce Slovensko – Poľsko a Slovensko – Ukrajina. Okrem výstavby ciest sa venoval zlepšeniu pracovných podmienok zamestnancov výstavbou stredísk v Medzilaborciach a Stakčíne. Vrcholom jeho kariéry bolo vybudovanie areálu Správy a údržby ciest PSK – oblasť Humenné na Mierovej ulici, ktorý patrí k najlepším nielen v rámci kraja, ale aj Slovenska.


Vasiľ Guzan je spätý aj so spoločenským, kultúrnym a politickým životom mesta. Dvanásť rokov bol poslancom Mestského zastupiteľstva v Humennom, pracoval ako člen mestskej rady, bol členom odborných komisií pri mestskom zastupiteľstve.


K jeho veľkým životným láskam, okrem jeho milovanej rodiny a vnukov, patrí šport – predovšetkým futbal. V mladosti bol reprezentantom mesta vo futbale a neskôr sa manažérsky venoval aj mládežníckym futbalovým družstvám v FC Chemlon Humenné. V „zlatých“ aj európskych pohárových časoch bol v pozícii podpredsedu správnej rady klubu.


V súčasnosti sa venuje rekreačne športu, hudbe, turistike, rád cestuje a najradšej relaxuje v záhradke rodnej chalupy v Zbojnom. S rodinou, najmä s milovanými vnukmi tam trávi krásny letný čas.


„Prijatie u pána primátora ma veľmi potešilo. V Humennom žijem už takmer päťdesiat rokov, situácia v súvislosti s pandémiou nie je jednoduchá, preto som rád, že sa našla možnosť krátkeho spoločného stretnutia,“ poznamenal Vasiľ Guzan.


V následnej spoločnej debate vyzdvihol najmä aktivitu primátora mesta pri obnove spolupráce s ministerstvom a orgánmi štátnej správy SR. Angažovanosťou samosprávy sa mnohé snahy a projekty už stali alebo sa v blízkej dobe stanú realitou, čo znamená ďalšie pozitívum pre rozvoj Humenného.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Vasiľ Guzan Vasiľ Guzan
« predchádzajúci Vasiľ Guzan Vasiľ Guzan Vasiľ Guzan a Vasil Gavula Vasiľ Guzan, Miloš Meričko a Vasil Gavula Prijatie u primátora mesta Vasiľ Guzan a Miloš Meričko
aktualizácia: 17.02.2021 | počet zobrazení: 1731

Počet návštev od 18.09.2011: 3615789
Počet návštev dnes: 1073
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie