Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Albín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » VASIL GAVULA u primátora

VASIL GAVULA u primátora

Pri príležitosti životného jubilea – 75 rokov prijal Vasila Gavulu na pôde Mestského úradu primátor mesta Miloš Meričko. Malou pozornosťou a krátkym stretnutím poďakoval za všetko, čo pre naše mesto i jeho obyvateľov urobili.


Vasil Gavula sa narodil sa 15. januára 1946 v obci Čabiny v medzilaborskom okrese. Po skončení základnej školy absolvoval štúdium na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove, ktorú v roku 1965 úspešne ukončil maturitou. Následne nastúpil na vojenskú základnú službu.


Pracovnú činnosť odštartoval v Chemku Strážske ako elektrotechnik. Neskôr jeho kroky viedli do bývalého národného podniku Chemkostav Humenné, kde viac ako desať rokov pracoval na Závode 50, ktorý združoval všetky remeselné práce. Pôsobil vo funkciách dispečer, majster aj vedúci strediska s približne 200 zamestnancami (remeselníci, vodári, kúrenári, zámočníci, izolatéri, obkladači či stolári). V rámci Humenného sa podieľali na komplexnej bytovej výstavbe, ale tiež technickej či občianskej vybavenosti (obchody, ZŠ Dargovských hrdinov a Kudlovská, poliklinika, administratívna budova Chemlonu, tepláreň). Predovšetkým išlo o stavby na Sídlisku III, II a II A, ale tiež aj po východoslovenskom kraji (Strážske, Hencovce, Vojany).


„Toto boli moje najproduktívnejšie roky, kde som sa zžil so stavbárskou robotou, ktorá obnášala nielen zodpovednosť, ale aj pekné chvíle. Každý rok sme odovzdávali byty v Humennom, ale aj v Snine a Medzilaborciach," skonštatoval Vasil Gavula.


V roku 1978 nastúpil na okresný výbor strany na oddelenie priemyslu, kde mal na starosti stavebníctvo, dopravu, spoje, cesty. O tri roky neskôr začal denné 4-ročné štúdium na Vysokej škole politickej so zameraním na ekonomický smer. Po skončení vysokoškolských štúdií (rok 1986) bol zvolený za poslanca Okresného národného výboru a neskôr aj tajomníka. Venoval sa mestským a miestnym národným výborom v obciach.


V rokoch 1990 – 1996 sa stal prednostom Obvodného úradu v Medzilaborciach. Za jeho pôsobenia sa zrekonštruovala železničná trať do poľského Lupkowa. Po vzniknutí samostatných okresov Snina a Medzilaborce sa vrátil do Humenného a pracoval ako riaditeľ odboru sociálnych vecí na okresnom úrade. Od roku 2000 pôsobil na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny ako vedúci oddelenia, tiež ako sociálny kurátor pre neprispôsobivých občanov, mládež i týrané ženy. Do funkcie prednostu Okresného úradu v Humennom pre pôsobnosť Snina a Medzilaborce bol menovaný v roku 2006. Od roku 2010 je na dôchodku.


Ako trávi Vasil Gavula voľný čas? Aktívne – je milovníkom prírody, hubárom, obľubuje prechádzky so psíkom. Realizuje sa v stavbárskych a remeselníckych prácach na chalupe, kde relaxuje aj s manželkou, s ktorou sú svoji už 53 rokov. Radosť im robia vnúčatá a tiež aj pravnúčatá.


„Stále sledujem dianie v našom meste, zvlášť teraz napreduje. Mám radosť z každého úspechu v Humennom, ktorý skvalitní životy obyvateľov. Vzťahy, ktoré tu boli v predchádzajúcom období nabúrané, sa určitým spôsobom narovnali. Aktuálna situácia, ktorú teraz prežívame aj v súvislosti s pandémiou, je ťažká. Ale opravujú sa detské ihriská, chodníky, školy. Teší ma, že sa nezabúda na dôchodcov. Pracoval som v rôznych funkciách a nikdy som nebol na takom prijatí. O to viac si vážim, že primátor mesta ocenil prácu nielen moju, ale aj tých, s ktorými som spolupracoval. Želám mu pevné zdravie, aby sa mu všetky zámery, ktoré si dal pri voľbe do funkcie aj naplnili. Niektoré sa už realizujú, čo je len v prospech Humenného," dodal Vasil Gavula.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Vasil Gavula pri podpise do Pamätnej knihy Vasil Gavula pri podpise do Pamätnej knihy
« predchádzajúci Vasil Gavula pri podpise do Pamätnej knihy Miloš Meričko a Vasil Gavula Vasiľ Guzan, Miloš Meričko a Vasil Gavula Vasil Gavula a Vasiľ Guzan Jubilanti s primátorom mesta Vasil Gavula
aktualizácia: 17.02.2021 | počet zobrazení: 1034

Počet návštev od 18.09.2011: 3615759
Počet návštev dnes: 1043
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie