« späť
Aktuality a oznamy » V prvý decembrový deň sme rozsvietili aj prvú adventnú sviečku

V prvý decembrový deň sme rozsvietili aj prvú adventnú sviečku

V nedeľu 1. decembra sme slávnostne rozsvietili prvú adventnú sviečku na Fontáne lásky. Pri tejto príležitosti anjelik rozdal deťom sladkosti.


Adventné obdobie je vymedzené štyrmi adventnými nedeľami pred sviatkom narodenia Ježiša Krista. Začína sa prvou adventnou nedeľou a končí po západe slnka na Štedrý večer. Adventné nedele symbolizujú aj štyri adventné sviečky, ktoré sa počas tohto obdobia zapaľujú. Každá z nich predstavuje vzácnu hodnotu – mier, nádej, lásku a vieru.


Prvú zo sviečok sme zapálili symbolicky v prvý decembrový deň. Množstvu návštevníkov a Humenčanov, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili, sa prihovoril primátor mesta Miloš Meričko. Všetkým poprial pokojné prežitie sviatočných dní, lásku a pohodu v kruhu najbližších. Neskôr už milým programom potešili deti z FS Púpavienka pri ZŠ Pugačevova a Norbert Pompa, ktorý zahral a zaspieval zmes známych popových i vianočných piesní.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 02.12.2019 | počet zobrazení: 5894

Počet návštev od 18.09.2011: 4569031
Počet návštev dnes: 198
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie