Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V noci z utorka na stredu nasnežilo v Humennom až 20 cm snehu

V noci z utorka na stredu nasnežilo v Humennom až 20 cm snehu

Mesto Humenné v utorok (15.1.) od skorých večerných hodín zasiahla snehová kalamita. Počas noci z utorka na stredu napadlo vyše 20 cm nového snehu.


Technické služby mesta Humenné (TS) v rámci svojich povinností už od minulého týždňa nepretržite vykonávajú údržbu ciest a chodníkov. Riaditeľ TS opäť strávil noc v teréne. „I napriek našim mediálnym upozorneniam a prosbám o ústretovosť a pochopenie, neúcta niektorých vodičov nám narobila nemalé problémy pri dnešnej nočnej zmene,“ povedal.


„Fakt je, že pracovníci TS sú už dlhšiu dobu zvyknutí na neochotu majiteľov áut v prípade potreby ich preparkovať, noc z utorka na stredu však ale bola skutočne extrémna, kedy ľudia niekoľkokrát verbálne a veľmi vulgárne zaútočili nielen na pracovníkov mestskej organizácie, ale aj externej firmy,“ reagoval Kuruc. Externú firmu bol nútený požiadať o pomoc vzhľadom na meteorologické podmienky a ďalšiu predpoveď. Tá v zmysle zmluvy o výpomoci pri kalamitnom stave okamžite nastúpila do výkonu služby.


„Jej zamestnanci len nechápavo krútili hlavami a na niektorých úsekoch mestskej časti Poľana odmietali v takýchto podmienkach pokračovať. Živelne a obojstranne zaparkované autá pred rodinnými domami (i napriek tomu, že disponujú širokým dvorom a garážou), neochota oslovených majiteľov preparkovať, arogantné správanie, vyhadzovanie snehu z dvora na ulicu (vzápätí dispečer TS prijal telefonickú sťažnosť na neodhrnutý úsek cesty), sťažnosti na ostré hrany posypového materiálu… A takto by som mohol pokračovať donekonečna,“ posťažoval sa Kuruc. „Žiaľ, nikto z nich už nevidel, alebo nechcel vidieť, že na jednom úseku sme boli nútení z posypového vozidla v nočných podmienkach odmontovať čelnú radlicu a ručne ju preniesť na miesto, z ktorého sme mohli pokračovať v odhŕňaní. A to iba pre neochotu majiteľa motorového vozidla preparkovať.“


Podobne to bolo aj na Sídl. Pod Sokolejom, Sídlisku I a IIA. Po mnohých skúsenostiach chlapov už neprekvapili autá zaparkované na chodníkoch, pred obchodným centrom, pred vstupom do školy či na zákrutách. „Touto cestou v mene pracovníkov Technických služieb mesta Humenné ešte raz prosím v prvom rade o trpezlivosť a ústretovosť pri zimnej údržbe. Nežiadam úctu ani vďaku, len pochopenie a v zmysle našich požiadaviek v niektorých prípadoch aj spoluprácu,“ uzavrel Kuruc.


Text a foto: Ing. Milan Kuruc, riaditeľ TS

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 17.01.2019 | počet zobrazení: 3417

Počet návštev od 18.09.2011: 3514787
Počet návštev dnes: 953
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie