Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Zdenka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V Humennom sa začala ďalšia etapa rekonštrukcie futbalového štadióna

V Humennom sa začala ďalšia etapa rekonštrukcie futbalového štadióna

V pondelok sa začala už druhá etapa rekonštrukcie futbalového štadióna na Chemlonskej ulici v Humennom. Jej zhotoviteľom je spoločnosť Pemax Plus, s.r.o., ktorá si uplynulý štvrtok prevzala stavenisko. Táto banskobystrická spoločnosť vyhrala s najnižšou ponukou verejné obstarávanie spomedzi poltucta firiem, ktoré predložili ponuku. S búracími prácami zvyšku starej tribúny začala v priebehu včerajška, podľa uzatvorenej zmluvy by mali byť hotové do 6 týždňov, teda najneskôr v posledný aprílový týždeň.


„Druhá etapa Rekonštrukcie futbalového štadióna v Humennom pozostáva z kompletného zbúrania starej tribúny, vrátane korzovej časti a zostávajúcich betónových oválov, vybúrania oporného betónového múra na východnej a severnej strane areálu, kde sa ponechá iba oporný múr zo západnej strany areálu štadióna. Zároveň sa odstráni antuková plocha na bývalej bežeckej dráhe a vybúrajú sa obrubníky. Okrem toho sa vybúrajú, resp. výškovo sa upravia kanalizačné šachty a vpuste a zrenovujú sa momentálne nefunkčné kanalizačné potrubia,“ informoval nás poverený šéf Odboru územného plánovania a výstavby Mestského úradu v Humennom, Marián Šalata.


Na humenskom futbalovom štadióne zostane aj stavebný odpad, ktorý sa ponechá na areálovej skládke pre ďalšie použitie na výstavbu chodníkov a parkovísk. Betón a železobetón sa zrecykluje pomocou mobilného recyklačného zariadenia a takto spracovaný recyklovaný odpad vo forme štrku poslúži na výstavbu spomínanej infraštruktúry na štadióne.


Po skončení týchto búracích prác bude plocha futbalového štadióna v Humennom pripravená na 3. etapu rekonštrukcie, po­čas ktorej sa má postaviť prevád­zková budova s priestormi pre hráčov, funkcionárov či novinárov. Takisto sa postaví celkovo 13 doplnkových objektov ako napr. pokladňa, bufet, sociálne zariadenia alebo miestnosť na poskytovanie prvej pomoci.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 14.03.2017 | počet zobrazení: 7365

Počet návštev od 18.09.2011: 3251986
Počet návštev dnes: 1457
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie