Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V Humennom sa uskutoční Deň narcisov po devätnástykrát

V Humennom sa uskutoční Deň narcisov po devätnástykrát

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 21-krát. V Humennom, ktoré sa stalo organizátorom jubilejného 21. ročníka tohto humanitárneho podujatia, budú dobrovoľníci rozdávať narcisy v rámci 19. ročníka v piatok, 7. apríla 2017. Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôžete naakumulovať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.


Zbierka v uliciach mesta sa uskutoční 7. apríla 2017, v čase od 8.30 do 16.00 hod.


Dobrovoľníci, ktorých môžete stretnúť počas Dňa narcisov v uliciach nášho mesta, budú študenti humenských stredných škôl (Stredná zdravotnícka škola, Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho, gymnazisti Cirkevnej spojenej školy a Hotelová akadémia).


Ako spoznáme dobrovoľníka Dňa narcisov pre rok 2017?:
Žlté tričko s logom Ligy proti rakovine na chrbte, ktoré bude mať oblečené dobrovoľník.
Identifikátor dobrovoľníka modro-bielej farby, umiestnený na ľavej strane prednej časti trička, obsahujúci nápis „DOBROVOĽNÍK DN 2017“ a číslo dobrovoľníka.
Narcisy – symbol zbierky na rozdávanie za dobrovoľný príspevok – budú žltej farby s jemným oranžovým stredom.
Papierová pokladnička bielej farby s modro-žltou potlačou opatrená textom – Deň narcisov, 7. 4.2017, #chcempomahat, číslo registrácie zbierky vydané Ministerstvom vnútra SR. Každá pokladnička bude prelepená štyrmi modrými ochrannými nálepkami so žltým nápisom Deň narcisov. Okrem toho sa na každej pokladničke bude nachádzať logo Ligy proti rakovine a číslo pokladničky. Každá skupinka s pokladničkou bude disponovať vyplneným Poverením na výkon zbierky.


Okrem toho budú mať dobrovoľníci informačný materiál o účele zvierky a Lige proti rakovine vo forme letáčikov, ktoré budú rovnako ponúkať s kvetom narcisu.


Príspevok na zbierku je dobrovoľný. Zbierka sa aj tento rok vykonáva za účelom získania prostriedkov na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám, na zabezpečenie informačných a preventívnych programov Ligy proti rakovine a na podporu výskumných a klinických projektov. Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.


V rámci kultúrneho programu, sa v piatok 7. apríla 2017 pri Fontáne lásky uskutoční maratón hudby, tanca a farieb „Rozruch“, kde sa od 9.30 hod. predstavia žiaci ZUŠ Múza, materských a základných škôl. Občianske združenie Podvihorlatská paleta pripravuje na tento deň už V. ročník podujatia „Nech kvitnú kvety nádeje“, zameraného na výtvarnú dielňu a následne vernisáž obrazov s tematikou narcisov – symbolu porozumenia a nádeje pre ľudí, ktorí sú konfrontovaní s nádorovými ochoreniami, vo výstavnej sále Mestského kultúrneho strediska.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 06.04.2017 | počet zobrazení: 6030

Počet návštev od 18.09.2011: 3130132
Počet návštev dnes: 203
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie