Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V Humennom pribudne 150 nových parkovacích miest

V Humennom pribudne 150 nových parkovacích miest

Humenská radnica pokračuje aj v druhom polroku 2017 s napláno­vanými investičnými akciami zameranými na výstavbu nových parkovacích miest. Tie tentoraz pribudnú na uliciach Osloboditeľov a Majakovského. Zrealizuje ich humenská firma ES.EN.PE, s.r.o., ktorá uspela vo verejnom obstarávaní.


V rámci stavebných prác sa upravila plocha vedľa radových garáží na ulici Osloboditeľov za bytovým domom č. 20 a v blízkosti parčíka. Rekonštrukcia plôch na príležitostné státie áut napr. pre návštevníkov cintorína sa na Majakovského ulici, sa zrealizovala použitím betónových zatrávňovacích panelov vysypaných štrkom, ku ktorým pribudli aj obrubníky. Samozrejmosťou je bezbariérové prepojenie cestnej komunikácie s chodníkmi. V súvislosti s rekonštrukciou týchto odstavných plôch sa upraví aj celkový terén tak, aby to nenarušilo vzhľad okolitého prostredia. Vrchná časť zeminy, ktorú bolo potrebné v rámci rekonštrukcie odstrániť, sa použila pri ďalších stavebných úpravách na Mierovej ulici.


Jana Vaľová: Vznikne miesto nielen na parkovanie, ale aj na oddych
Priebeh stavebných prác prišla tento týždeň skontrolovať aj primátorka mesta Jana Vaľová. Jej slová isto potešia aj obyvateľov z tejto časti Humenného, ktorí radi navštevujú blízky parčík medzi ulicami Lesnou a Osloboditeľov. „Na Lesnej ul., ktorá križuje už spomínanú ul. Osloboditeľov smerom ku Gréckokatolíckemu chrámu, sme do rekonštrukčných prác na parkovisku zahrnuli aj opravu poškodeného chodníka. Okrem toho máme v pláne aj kompletnú revitalizáciu blízkeho parčíka, aby ešte lepšie slúžil tamojším obyvateľom na ich oddych a relax v tejto peknej časti nášho mesta,“ vyjadrila sa.


Práce na úprave spevnených plôch na oboch uliciach potrvajú do konca tohto týždňa. Priamo na Majakovského ulici nad cintorínom sa vytvorilo spolu osem parkovacích miest, ďalších devätnásť ich pribudlo na Osloboditeľov 20 a pri parčíku.


Na Mierovej ulici sa rekonštrukcia dostáva do finále
Dobrou správou pre motoristov v našom meste je aj blížiace sa ukončenie stavebných prác pri výstavbe nových parkovacích plôch na Mierovej ulici č. 63 – 65 a 62 – 78, o ktorých sme Vás už informovali na našej webovej stránke. Dokončilo sa odvodnenie plôch a jednotlivé plochy boli kompletne pokryté asfaltom. V záverečnej etape sa vyznačilo vodorovné dopravné značenie a v rámci terénnych úprav sa ešte osadia prvky drobnej architektúry. Zároveň sa skrášlila zeleň, pribudli nové preliezky pre najmenších a v pláne je aj osadenie pieskoviska.


Obyvatelia tam budú mať k dispozícii celkovo 122 parkovacích miest
Celkovo by malo byť pre obyvateľov Mierovej ulice č. 62 – 78 k dispozícii 97 parkovacích miest, vrátane štyroch miest vyhradených pre zdravotne ťažko postihnutých spoluobčanov (ZŤP). Na neďalekej Mierovej ulici č. 63 – 65 sa vytvorí 25 parkovacích miest, vrátane jedného pre ZŤP.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci Majakovského ul. Parčík pri ul. Osloboditeľov
aktualizácia: 10.10.2017 | počet zobrazení: 9751

Počet návštev od 18.09.2011: 3130168
Počet návštev dnes: 239
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie