Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Miloslav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V Humennom pribudli ďalšie nové autobusové zastávky

V Humennom pribudli ďalšie nové autobusové zastávky

V Humennom sa tento rok výrazne spríjemní čakanie na autobusy Mestskej hromadnej dopravy. Obyvatelia mesta žiadali radnicu, aby im postavila, resp. zrekonštruovala prístrešky hlavne v tých lokalitách, kde je ich málo alebo už neslúžia svojmu účelu.


V rámci naplánovaných investícií na tento rok sa preto osadí desať úplne nových autobusových zastávok na Dubníku, Gaštanovej ulici, Kudlovciach, na Osloboditeľov a Ševčenkovej ulici v smere do Medzilaboriec a zrekonštruuje sa jeden pôvodne plechový prístrešok pre umiestnenie detských kočiarov pri Detskej poliklinike. Tieto prístrešky osadí a zrekonštruuje za 55 998 eur spoločnosť Axor s.r.o. v spolupráci s Technickými službami Mesta Humenné. Jednotlivé zastávky sú z oceľovej pozinkovanej konštrukcie so šírkou 170 cm, výškou 2,45 m a dĺžkou od troch do štyroch metrov, s polykarbonátovou oblúkovou strechou.


Obyvatelia mesta sa do konca roka môžu tešiť aj na výstavbu ďalších piatich úplne nových zastávok a štvoricu zrekonštruovaných, ktoré zabezpečí na vlastné náklady spoločnosť Akzent BigBoard a.s. Nové prístrešky sú predbežne vytipované na Laboreckú ulicu (pri parkovisku Billa a pri križovatke s Hrnčiarskou ul.), na ulicu Osloboditeľov pri Mlyne a na Námestí slobody smerom k Sídlisku III. Na uliciach Osloboditeľov, Sninskej, Ševčenkovej a Poľnej pri Chemlone, zase spomínaná firma demontuje a vymení staré autobusové prístrešky za nové.


Cieľom humenskej samosprávy aj naďalej zostáva, aby sa do konca budúceho roka dočkali nového šatu všetky autobusové zastávky v meste. Už predtým obchodný reťazec Merkury Market nechal takisto na vlastné náklady okrem detského ihriska na Suchom jarku, vybudovať dve nové autobusové zastávky na uliciach Mierová a Suchý jarok.


Navyše v uplynulých rokoch firma euroAWK opravila a vybudovala vo svojej réžii spolu 20 zastávok, čo je jeden z najvyšších percentuálnych podielov zo všetkých slovenských miest, v ktorých sa táto spoločnosť stará o zastávky.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 16.06.2017 | počet zobrazení: 6147

Počet návštev od 18.09.2011: 3121063
Počet návštev dnes: 1236
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie