Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   September   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

meniny má Konštantín


Počasie
Štvrtok 13.09.2018
aktuálne o 20:01
Prevažne polooblačno
teplota 20°C
predpoveď na zajtra
Prevažne oblačno
cez deň 25°C / v noci 15°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V Humennom majú večer plesať, ráno zvažovali vyhlásenie mimoriadnej situácie kvôli záľahe snehu

V Humennom majú večer plesať, ráno zvažovali vyhlásenie mimoriadnej situácie kvôli záľahe snehu

Obyvatelia Humenného sa v sobotu po prebudení museli cítiť ako v ruskej rozprávke, keďže všetko bolo úplne biele. Dnes ráno bolo v metropole Horného Zemplína už 44 cm snehu, pričom za posledných 24 hodín napadlo 30 cm nového snehu. V Humennom bol ráno vyhlásený I. kalamitný stupeň, keďže kvôli množstvu snehu bolo len veľmi obtiažne dostať sa do mesta z viacerých smerov. 

Primátorka Jana Vaľová (Smer-SD) už ráno zvolala improvizovaný krízový štáb a so svojim zástupcom Andrejom Semancom a ďalšími kompetentnými chodili osobne kontrolovať viaceré strechy, ktoré patria inštitúciám v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Obávali sa, aby nestalo niečo podobné ako v Ubli v okrese Snina, kde sa v piatok pod ťarchou snehu zrútila strecha na miestnej základnej škole. Zároveň zvažovali aj to, či kvôli snehovej kalamite nevyhlásia v meste mimoriadnu situáciu, nakoľko sa pod ťarchou snehu začali lámať aj konáre na stromoch. Napokon, po komunikácii s riaditeľom hasičov v Humennom Marekom Pavlovom, sa podarilo vyriešiť situáciu a na troch strechách, kde mohlo dôjsť k prelomeniu, hasiči začala odpratávať sneh. Išlo o strechy na Základnej škole Hrnčiarska, Materskej škôlke na ulici Osloboditeľov a Základnej škole s materskou školou Podskalka. Popri tom riešili aj telefonáty od obyvateľov mesta, ktorí sa dožadovali, aby sypače cestárov a vozidlá zimnej údržby išli prioritne vyčistiť cesty, ktoré vedú k nim domov.


„Áno, všetkým sa snažíme sprístupňovať cesty a chodníky, máme aj požičané mechanizmy naviac, ale najprv sme museli zabezpečiť vjazdy do nemocníc, k hasičom a ulice na kopcovitých terénoch. Myslíme si, že situáciu zvládame a nepotrebovali sme vyhlásiť mimoriadny stav tak, ako v iných mestách" povedal riaditeľ Technických služieb mesta Humenné Milan Kuruc.
„Celý deň tu máme taký dispečing. Večer máme mať XIX. charitatívny a reprezentačný ples mesta, volajú nám ľudia aj z našich okolitých alebo družobných miest, že či sa vôbec dostanú do mesta, či máme elektrickú energiu, keďže všade počúvajú o snehovej kalamite. Stav ciest sa postupne lepší, viem, že všetci robia maximum, aby boli priechodné všetky hlavné cesty a miestne komunikácie a za to im v mene občanov Humenného naozaj ďakujem,“ dozvedeli sme sa od primátorky mesta Jany Vaľovej. 

Tá zdôraznila, že počas celého dňa komunikujú zo všetkými záchrannými a bezpečnostnými zložkami a priebežne monitorujú aj situáciu v meste. „Viem, že cestári nasadili na zimnú údržbu ciest všetku dostupnú techniku a ľudí, niekde pomáhajú aj externé firmy, s ktorými majú uzavreté zmluvy. Chceli by sme poprosiť našich obyvateľov o trpezlivosť a vyzývame ich, aby aj oni boli aktívni a tiež pomohli s odpratávaním snehu. Fakt by som musela veľmi dlho spomínať, kedy sme ho tu mali až tak veľa, no som presvedčená, že spoločnými silami všetko zvládneme a zo zimy budeme mať radosť“ dodala Jana Vaľová.

« späť

aktualizácia: 16.01.2017 | počet zobrazení: 4975

Počet návštev od 18.09.2011: 2343975
Počet návštev dnes: 632