Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Berta


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V Humennom je výrazný odmäk, pracovníci Technických služieb čistia kanály a odstraňujú vodu

V Humennom je výrazný odmäk, pracovníci Technických služieb čistia kanály a odstraňujú vodu

Humenné patrí v posledných troch dňoch k najteplejším miestam na Slovensku, keď napríklad dnes ráno tu meteorológovia namerali 4,5°C. Takéto vysoké teploty sprevádza odmäk. Ten spôsobuje topenie veľkého množstva snehu, ktorý tu zostal po výdatnom snežení v januári.


Od štvrtkového do piatkového rána sa podľa údajov Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu, roztopila až tretina z 35 cm hrubej snehovej pokrývky, ktorá v meste zostala. Pôda nestačí absorbovať také množstvo roztopeného snehu, a tak sa voda potom hromadí na uliciach alebo cestách. Toľko vody nestíhajú odvádzať ani kanály, ktoré sú aj napriek pravidelnému čisteniu, po januárovej kalamite upchaté snehom a ľadom.


Pracovníci Technických služieb mesta Humenné sú od začiatku odmäku v plnej permanencii. Vo štvrtok preventívne čistili viaceré kanálové vpuste v mnohých uliciach mesta, ako napr. na Sokolovskej, Hrnčiarskej alebo Nemocničnej ulici, či odbočku z Nemocničnej na Družstevnú ulicu. Takpovediac najviac na očiach verejnosti, bol ich operatívny zásah na železničnej a autobusovej stanici, kde voda z roztopeného snehu zaplavila aj viaceré nástupištia.


„Okamžite po nahlásení sme tam poslali ľudí a techniku, ktorí to vyčistili a dali do poriadku tak, aby cestujúca verejnosť sa nemusela pri nastupovaní alebo vystupovaní z autobusov brodiť vo vode. Zároveň sme v priebehu dňa preventívne čistili aj ďalšie kanály, kde hrozilo, žeby mohol nastať podobný scenár ako na autobusovej stanici,“ dozvedeli sme sa od zástupkyne riaditeľa Technických služieb mesta Humenné, Dagmar Krajníkovej.


Keďže plusové teploty neustále pokračujú a je s nimi spojený aj výrazný odmäk, pracovníci Technických služieb aj dnes preventívne čistili kanálové vpuste najmä na Laboreckej ulici na Sídlisku III. V priebehu dňa však aj v spolupráci s externou firmou, s ktorou majú zmluvu, operatívne išli na Pugačevovu ulicu smerom k nemocnici, či na Tyršovu alebo aj Čapajevovu ulicu. Zároveň čistili aj kanálové vpuste vo vnútroblokových priestoroch na Družstevnej a ulici Československej armády, resp. medzi Ševčenkovou a Sokolovskou. V týchto prácach budú podľa Dagmar Krajníkovej pokračovať celý dnešný a zrejme aj zajtrajší deň.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 03.02.2017 | počet zobrazení: 11141

Počet návštev od 18.09.2011: 3118696
Počet návštev dnes: 801
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie