Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Servác


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » V HUMENNOM SA NEZVÝŠILI ŽIADNE POPLATKY PRE SNÚBENECKÉ PÁRY ZA OBRAD MANŽELSTVA!

V HUMENNOM SA NEZVÝŠILI ŽIADNE POPLATKY PRE SNÚBENECKÉ PÁRY ZA OBRAD MANŽELSTVA!

TLAČOVÁ SPRÁVA / Pred zverejnením nepravdivých informácií v článku „NOVOMANŽELIA ZAPLATIA ZA SOBÁŠ VIAC“ si redakcia Podvihorlatských novín stanovisko tlačového referátu Mestského úradu v Humennom nevyžiadala!

Už aj samotný titulok článku je zavádzaním čitateľov a klamstvom zároveň, určite rovnako tiež pre záujemcov o uzavretie manželstva v obradnej sieni humenského kaštieľa.

Doplnok č. 1 k Zásadám spôsobu vykonávania občianskych obradov a slávností, úhrady zvýšených nákladov za obrady a odmeňovania účinkujúcich bol predložený na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Humennom dňa 10. apríla 2019. Dôvodom na zmenu zásad boli legislatívne zmeny, týkajúce sa odmeňovania poslancov mestského zastupiteľstva, teda aj tých, ktorí sú mestským zastupiteľstvom určení účinkovať pri obradoch a slávnostiach organizovaných mestom Humenné.

Odmeňovanie ostatných účinkujúcich dodatok č. 1 k zásadám nerieši, teda ostatní účinkujúci si vôbec neprilepšia, ako je to nesprávne uvedené v spomínanom článku. Ďalšia informácia týkajúca sa poplatkov za obrad uzavretia manželstva je tiež nesprávna. Pisateľ článku zrejme nemá informácie o poplatkoch uvedených v pôvodných zásadách.

  • Obrady uzavretia manželstva sa spravidla vykonávajú v obradnej sieni kaštieľa, obvykle v dňoch schválených v mestskom zastupiteľstve.
  • Na požiadanie snúbencov sa môže obrad uzavretia manželstva konať aj mimo obradnej siene kaštieľa v Matričnom obvode Humenné.
  • Do Matričného obvodu Humenné patria obce: Humenné, Brekov, Brestov, Chlmec, Jasenov, Kochanovce, Lackovce, Porúbka a Ptičie. Takže nielen snúbenecké páry, ktorých aspoň jeden z páru má trvalý pobyt na území mesta Humenné, ale aj páry, z ktorých aspoň jeden má trvalý pobyt v obci spadajúcej do Matričného obvodu Humenné, za obrad uzavretia manželstva NEZAPLATIA ŽIADNY POPLATOK.

Poplatok vo výške 90,– eur je schválený za obrad uzavretia manželstva pre snúbencov, z ktorých ani jeden nemá trvalý pobyt v Humennom alebo obci spadajúcej do Matričného obvodu Humenné (tzv. delegovaný sobáš). Aj za takýto obrad sa POPLATOK ZNÍŽIL z pôvodných 135,– eur na 90,– eur.

Snúbenci, ktorí požiadajú o uzavretie manželstva MIMO OBRADNEJ SIENE (bez ohľadu, či patria do matričného obvodu alebo nie), si priplatia sumu 30,– eur, presne tak, ako to bolo aj doteraz.

Navyše, oproti pôvodným zásadám sa už NEUHRÁDZA POPLATOK ZA DOPRAVU, ktorý sa hradil podľa platného zákona o cestných náhradách. Tieto náklady po novom bude znášať mesto.

MsÚ v Humennom, tlačový referát

« späť

aktualizácia: 10.05.2019 | počet zobrazení: 1669

Počet návštev od 18.09.2011: 3789356
Počet návštev dnes: 627
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie