Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Žofia, Sofia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Úrad PSK reaguje na množiace sa podnety a sťažnosti pacientov na objednávacie systémy v ambulanciach

Úrad PSK reaguje na množiace sa podnety a sťažnosti pacientov na objednávacie systémy v ambulanciach

Už začiatkom tohto roka oslovil Úrad PSK listom ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v našom kraji, aby pristúpili k využívaniu štátneho elektronického systému eObjednanie.
Bola to reakcia na množiace sa podnety a sťažnosti pacientov na objednávacie systémy ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Zástupcovia Prešovského samosprávneho kraja predložili im aj pacientom konkrétne návrhy na zintenzívnenie využívania štátneho elektronického objednávacieho systému.

Systém ezdravie spustil od 1. januára 2019 bezplatnú službu EOBJEDNANIE ONLINE.
Cieľom eobjednania je vytvoriť priestor na realizovanie a manažovanie objednávok na lekárske vyšetrenie zo strany občana prostredníctvom webovej stránky Národný portál zdravia (www.npz.sk).

Služba je bezplatná pre poskytovateľa aj pacienta. Z tohto dôvodu Úrad PSK nepristúpil k objednaniu plateného objednávacieho systému pre poskytovateľov Prešovského samosprávneho kra­ja.

  • Služba eobjednanie umožňuje pacientovi objednať sa k lekárovi na konkrétny dátum a čas počas doplnkových ordinačných hodín alebo do poradovníka ambulancie v čase riadnych ordinačných hodín. V súčasnosti nie všetky ambulancie používajú elektronicky objednávací systém.

Existujú aj iné spoplatnené parciálne elektronické systémy, majú ich niektoré polikliniky, zubné ambulancie či špecialisti, ako súčasť ich informačného (ambulantného, nemocničného atď.) systému poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Iným variantom sú webové portály na objednávanie pacientov. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti môžu tieto existujúce objednávacie systémy používať aj po zavedení služby eobjednanie.

  • Registrácia poskytovateľov do služby eobjednanie je len elektronická, cez informačný systém poskytovateľa.
  • Certifikovaný softvér komunikuje s národným systémom. Ak má lekár certifikovaný informačný systém, eobjednanie nebude preňho žiadnou záťažou.
  • Poskytovateľ si sám určí, aké služby funkcie eobjednania chce využívať. Kedykoľvek ich vie podľa aktuálnych požiadaviek zmeniť.

Vybrať si možno z nasledujúcich možností:

  • využívanie služby eobjednanie pre objednávky na konkrétny dátum a čas počas doplnkových ordinačných hodín ambulancie a zároveň a pre objednávky do poradovníka počas riadnych ordinačných hodín ambulancie,
  • využívanie služby eobjednanie len na objednávky na konkrétny dátum a čas počas doplnkových ordinačných hodín ambulancie,
  • využívanie služby eobjednanie len pre objednávky do poradovníka počas riadnych ordinačných hodín ambulancie,
  • poskytovateľ sa zaregistruje do eobjednania, ale portál nevyužíva


Rýchly prehľad o objednávkach (vzniku, stave spracovania, vykonaných zmenách, či zrušení) poskytnú pacientovi aj poskytovateľovi notifikácie. Zasielať sa budú prostredníctvom SMS a emailu.
Pacientovi budú zasielané notifikačné správy na kontakty, ktoré uviedol pri vytváraní objednávky priamo na portáli.
Zdravotníckym pracovníkom systém zašle notifikácie do schránky správ v ich informačnom systéme.

Spracoval: Ľuboš Ondovčin

« späť

aktualizácia: 06.02.2020 | počet zobrazení: 1477

Počet návštev od 18.09.2011: 3796661
Počet návštev dnes: 1804
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie