Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Patrik, Patrícia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » URSO odobrilo navýšenie cien tepla, primátor Meričko bol proti

URSO odobrilo navýšenie cien tepla, primátor Meričko bol proti

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví v uplynulých dňoch schválil navýšenie ceny za teplo o 9% v Humennom. Tá má kopírovať zvýšenie cien komodít na svetových trhoch. Keďže je mesto Humenné menšinovým podielnikom v Humenskej energetickej spoločnosti (HES), ktorá je dodávateľom tepla do humenských domácností, znamenalo by to načrieť opäť hlbšie do peňaženky všetkých jeho obyvateľov. Primátor mesta Miloš Meričko je zásadne proti tomuto zvyšovaniu cien.


V pondelok 11. februára sa uskutočnilo Valné zhromaždenie HES, ktoré bolo zvolané práve na základe spomínaného navýšenia cien tepla podľa URSO o 9%. Primátorovi Humenného Milošovi Meričkovi, ktorý sa Valného zhromaždenia zúčastnil, sa podarilo toto navýšenie cien zatiaľ zablokovať. Zástupcov väčšinového akcionára presvedčil o hľadaní alternatívnych možností riešenia daného problému. V uplynulých rokoch bolo v cene tepla zakalkulované aj neprimerane vysoké nájomné zo strany mesta, ktoré nebolo vypočítané na základe reálnych odpisov majetku mesta. Aj táto skutočnosť zvyšovala cenu tepla pre Humenčanov. Napriek tomu bývalé vedenie trvalo na tomto postupe, ktorý vyháňal peniaze z peňaženiek obyvateľov mesta. Primátor sa zaviazal predložiť skutočný stav odpisov majetku mesta mestskému zastupiteľstvu.


Mesto Humenné vyslovilo svoje požiadavky na Humenskú energetickú spoločnosť
Osem rokov vojny priviedlo tepelné hospodárstvo v Humennom do katastrofy. Miliónové súdne spory sú obrovským problémom, ktorý musíme akútne riešiť. Takisto je to so zlým stavom našich rozvodov (potrubí), do ktorých sa neinvestuje. Je to ďalšia časovaná bomba, a tiež faktor, ktorý bráni reálnemu zníženiu cien. Aj z toho dôvodu Mesto Humenné požaduje od HES: 

1. Mimosúdne vyriešenie súdneho sporu vedeného medzi HES, s.r.o., Humenné a Mestom Humenné tak, aby mesto nemuselo platiť 1,5 milióna eur
2. Stanovenie výšky nájmu na rok 2019
3. Spôsob investovania finančných prostriedkov Mesta Humenné do energetických zariadení mesta
4. Aktualizáciu koncepcie rozvoja mesta Humenné v oblasti tepelnej energetiky
5. Výšku obchodného podielu Mesta Humenné v Humenskej energetickej spoločnosti, s.r.o., Humenné
6. Obnovenie činnosti dozornej rady Humenskej energetickej spoločnosti, s.r.o., Humenné
7. Druhého konateľa spoločnosti delegovaného Mestom Humenné
8. Zámer tepelného hospodárstva Mesta Humenné po 31.12.2020.


„Riešenie problému tepelného hospodárstva je jednou z najdôležitejších úloh, ktoré pred nami v najbližších mesiacoch stoja. Zmluva s HES končí koncom budúceho roka, preto sa musí Mesto na to dôkladne pripraviť. Je dôležité, aby tím odborníkov na čele s expertmi z STU začali urýchlene pripravovať koncepciu tepelného hospodárstva. Chcem postaviť aj náš odborný tím schválený Mestským zastupiteľstvom, ktorý bude zastupovať občanov mesta Humenné a všetko predkladať na rozhodovanie Mestskému zastupiteľstvu,“ reagoval primátor mesta Humenné, Miloš Meričko.

« späť

aktualizácia: 12.02.2019 | počet zobrazení: 1395

Počet návštev od 18.09.2011: 3124368
Počet návštev dnes: 328
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie