Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Servác


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Turistické informačné centrum v Humennom navštívilo od začiatku roka už viac ako tisíc návštevníkov

Turistické informačné centrum v Humennom navštívilo od začiatku roka už viac ako tisíc návštevníkov

Turistické informačné centrum (TIC) je verejnosti prístupné od uplynulého roku 2016. Jeho cieľom je informovať domácich a návštevníkov mesta o najzaujímavejších miestach a aktivitách, ktoré naše mesto a okolie ponúka.


Hlavnou náplňou TIC je poskytovať informácie o dianí v meste a o možnostiach využitia voľného času. Sprostredkúva vždy aktuálne informácie týkajúce sa cestovného ruchu. Turistickej klientele, občanom mesta i širšej verejnosti umožňuje spoznať krásy mesta vďaka tipom na výlety. Taktiež dáva do pozornosti akcie, ktoré ponúka Mestské kultúrne stredisko. Konkrétne ide o tipy na výlety, info o kultúrnych, historických a sakrálnych pamiatkach, histórii a prírodných podmienkach mesta, ubytovacích a stravovacích službách. Taktiež tu možno získať informácie o športových zariadeniach a ich podujatiach v meste, ale aj o aktuálnych kultúrno-spoločenských podujatiach. V prípade potreby TIC ponúka kontaktné adresy Mestského úradu a Mestskej polície.


Keďže infocentrum sídli v budove železničnej stanice, je možné tu získať podrobné informácie o dopravných spojeniach v meste i mimo neho, rovnako aj informácie o taxi službách. V priestoroch TIC sa môžu zákazníci pripojiť aj k bezplatnému pripojeniu na internet. Okrem toho TIC ponúka predaj propagačných materiálov, máp, letákov a suvenírov, ale aj sprievodcovské služby. Koncom minulého roka bola zriadená aj webová stránka http://visithumenne.sk, kde jednotlivé sekcie webovej stránky sú prehľadne usporiadané, čo umožňuje ľahšiu orientáciu a návštevník internetového portálu si tak dokáže vybrať z konkrétnej ponuky kultúrnych, športových, ubytovacích služieb tú, ktorá ho zaujala.


Čo sa týka návštevnosti od začiatku tohto roka do konca júla navštívilo TIC spolu 1005 návštevníkov prevažne zo Slovenska, avšak boli tu aj turisti z Česka, Nemecka, Veľkej Británie a Poľska, ale aj Číňania či Američania. Tí sa najčastejšie zaujímali o renesančný zámok, skanzen a sochu dobrého vojaka Švejka. Z blízkeho okolia ich zaujímal Vihorlat, Poloniny, hrady Jasenov a Brekov, drevené kostolíky, ale aj Múzeum Andyho Warhola, Morské oko či Sninský kameň.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 16.08.2017 | počet zobrazení: 4634

Počet návštev od 18.09.2011: 3789357
Počet návštev dnes: 628
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie