Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk

« späť
Aktuality a oznamy » Tesné víťazstvo zdupľované bitkou na záver

Tesné víťazstvo zdupľované bitkou na záver

Humenčania porazili kvalitného súpera. I keď nie je v tabuľke medzi prvou trojkou, jeho káder popretkávaný aj mladými Kanaďanmi, má svoj tvrdý hokejový obraz.

Ujali sme sa vedenia. Prvá tretina strely 12:10. V druhom dejstve bol pomer striel 18:7, ale výsledok na svetelnej tabuli 1:2. A to ešte hostia zazvonili pukom o žŕdku. Tretia tretina vyústila v dva presilovkové humenské góly, obrat diania. Je paradoxné, že Levice otočili z 1:0 na 1:2 za 53 sekúnd a humenské „levy“ naklonili misky váh z 1:2 na 3:2 za rovnakých 53 sekúnd. Atmosféra na ľade v závere hustla, čo vyústilo v tri šarvátky tesne pred záverečným zvukom. Rukavice voči súperovi nebojácne zhodili Šiňanský, Buraľ a Maury.

Humenné – Levice 3:2 (1:0,0:2,2:0)
Góly: 2. Krajňák, 55. Hopkovič, 56. Šimčák – 22. Hayes, 23. Gubo.

Rudolf Jurčenko (Humenné, asistent)
„Súper potvrdil kvalitu, príchod kanadských hokejistov je v jeho hre cítiť. Prvý gól nás povzbudil, ale druhá tretina aj pomerom striel 17:5 nedopadla v náš prospech. Nečistá hra súpera v tretej tretine nám pomohla k obratu. Záver bol typický kanadský, aj fyzickým kontaktom. Tesná výhra je naša, body tešia.“

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Humenné - Levice 3:2 Humenné - Levice 3:2
« predchádzajúci Humenné - Levice 3:2 Humenné - Levice 3:2 Humenné - Levice 3:2 Humenné - Levice 3:2 Humenné - Levice 3:2 Humenné - Levice 3:2
aktualizácia: 29.01.2021 | počet zobrazení: 1161

Počet návštev od 18.09.2011: 3735574