« späť
Aktuality a oznamy » Terénni sociálni pracovníci pripravili na Podskalke v rámci projektu prednášku o sexualite

Terénni sociálni pracovníci pripravili na Podskalke v rámci projektu prednášku o sexualite

logo_FSR             logo_ESF             logo_ZaSI

Terénni sociálni pracovníci zabezpečili v Komunitnom centre v dňoch 12. a 13. apríla 2012 v rámci projektu „Zavádzanie terénnej a komunitnej sociálnej práce ako nevyhnutný krok k riešeniu rómskej problematiky“ prednášky na tému Sexualita a pohlavné choroby. Cieľovou skupinou boli dievčatá a chlapci vo veku od 12 do 17 rokov z mestskej časti Podskalka. Prednášky viedli psychologičky Referátu poradensko-psychologických služieb ÚPSVaR Humenné.

Zamerali sme sa na mladých ľudí, pretože sú vo veku pubescencie a získavania prvých sexuálnych skúseností, čo u nich vyvoláva záujem a atraktívnosť tejto témy. V tomto období je dôležité rozprávať o dôsledkoch a následkoch sexuálneho styku, ako napr. nechcené tehotenstvo alebo pohlavné choroby. Prednášky sa uskutočnili zvlášť pre obe pohlavia, z dôvodu rôznorodosti podaných informácií.

Na začiatku prednášok sme sa zaoberali fyzickými a emocionálnymi zmenami, ktoré sprevádzajú obdobie puberty. Obzvlášť sme sa venovali plánovanému a nechcenému tehotenstvu a konkrétnym spôsobom bezpečného pohlavného styku, možnosťou voľby potratu a pohlavnému zneužívaniu. V druhej časti prednášok sme pozornosť upriamili na najrozšírenejšie pohlavné choroby, ktoré sú dôsledkom nechráneného pohlavného styku a promiskuity. Oba spomínané javy sú v dnešnej dobe aktuálnym problémom v našej spoločnosti. O téme pohlavných chorôb účastníci prednášok nemali dostatočné poznatky, preto dúfame, že účasť na prednáškach im objasnila závažnosť diskutovanej témy. Snažili sme sa poukázať na dôležitosť prevencie a zároveň zdôrazniť, že táto problematika sa dotýka každého človeka bez ohľadu na vek, pohlavie alebo rasu.

Sme názoru, že je potrebné o tejto téme aj naďalej otvorene hovoriť, aby si poznatky o nej mladí ľudia dlhodobo osvojili a svoje správanie aj tomu prispôsobili.

Terénni sociálni pracovníci

« späť

aktualizácia: 19.04.2012 | počet zobrazení: 32822

Počet návštev od 18.09.2011: 4569048
Počet návštev dnes: 215
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie