Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Jún   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

meniny má Žaneta


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Takmer 300 futbalistov vedie 18 trénerov

Takmer 300 futbalistov vedie 18 trénerov

Futbalová história si pamätá rôzne humenské časy. Aj najvyššiu žiacku súťaž, hrala sa druhá a prvá dorastenecká liga, seniori účinkovali v Marsuperlige. Dochádzalo však k zmenám – názvu, sponzorov, majiteľov. Futbal upadal, dokonca hrozilo, že klub zanikne. Súčasnosť znamená opäť stúpajúcu krivku. FK Humenné zameriava svoju činnosť vo veľkej miere na výchovu mládeže, poctivá práca znamená kompletnú „pyramídu" od prípraviek cez žiakov a dorastencov až ku kategórii seniorov.


S vetvami mládežníckej činnosti nás oboznámil Martin Polák, šéftrenér mládeže FK Humenné.
„Mládežnícky futbal v Humennom sa po piatich rokoch pomaly dostáva tam, kam dlhodobo v minulosti patril. Historickým momentom pre FK Humenné bolo dobudovanie ihriska s umelou trávou, k tomu osvetlenie a ochladzovanie, čím sa naše tréningové možnosti výrazne zlepšili. Celoročne využívame hlavné trávnaté ihrisko, ihrisko pri Mlyne, ihrisko s umelou trávou, multifunkčné ihrisko a v zimnom období aj klubovú telocvičňu i športovú halu. Súčasťou našej prezentácie sú aj turnaje, ktoré riadi Slovenský futbalový zväz,“ začal Martin Polák.


FK Humenné registruje na mládežníckej úrovni takmer 300 mladých futbalistov od prípraviek po dorast. O ich športový rast sa stará 18 kvalifikovaných trénerov (1 / licencia UEFA Pro, 4 / UEFA A, 6 / UEFA B, 7 / Grassroots C), pričom štyria v súčasnosti absolvujú školenie UEFA B a dvaja školenia Coerver 2.


„V rámci reorganizácie 3. ligy dorastu vznikli dve 2. ligy – Západ a Východ. Nová súťaž je náročnejšia na cestovanie, súpermi nám sú aj Martin, Námestovo, Liptovský Mikuláš, Pohronie, tiež východniarske bašty Prešov a Košice. Po jesennej časti je naša U19 trénersky vedená Jánom Opielom v druhej polovici tabuľky, kde je až šesť družstiev s 20 bodmi. Najväčším problémom nášho staršieho dorastu je nepremieňanie gólových šancí. Počas zimnej prípravy bolo naším cieľom družstvo stabilizovať, aby zvládlo záchranu. Sme jediný klub z horného Zemplína, ktorý hráva 2. dorasteneckú ligu. Jarná ouvertúra bola dramatická, hostili sme Spišiakov a ešte desať minút pred koncom sme prehrávali 1:3. Napokon sme vyhrali 4:3 a dôležité body nám ostali doma. Mladší dorast U17 vedú Vladimír Voroňák a Peter Barnišin, majú ambiciózne družstvo. V kategórii mladších a starších žiakov nám každoročne odchádzajú mladí futbalisti, prevažne strelci, do MFK Zemplín Michalovce. Pred začiatkom toho ročníka nám odišli Petrík, Šivák, Skalka a počas zimnej prestávky Andrejco. Záujem bol aj o Nináča. Preto je práca náročnejšia. Kategóriu U14 vedie skúsený Vlado Mandula, sú po jeseni na peknom 7. mieste, veľkú radosť klubu robia kategórie U12 a U13 s trénerom Jozefom Valkučákom. Prípravku U11 vedie pedagóg a šéftréner všetkých prípraviek Štefan Tomčák, ktorého úlohou je stabilizácia tréningového procesu a zmena koncepcie v týchto kategóriách. Takmer 30 mladých chlapcov je v prípravke U10, ktorú vedú Timuľák a Krajník. Talenty nám rastu aj v prípravke U9 ako Morvai, Kozák, Andrejco, Andiľ, ktorých futbalovo usmerňuje tréner Patrik Milčik. V klube máme aj dievčatá, naša prípravka U11 štartuje turnajovým spôsobom v okresnej súťaži prípraviek ObFZ Humenné medzi chlapcami. Staršie žiačky U15 pod vedením skúsených trénerov Bochyna a Piškanina účinkujú v krajskej súťaži. Spomenúť musím aj Marcela Vasilenka, ktorý sa dvakrát týždenne venoval brankárom a bolo to na ich výkonoch badať. Aktuálny „koronačas“ uzavrel aj futbal, sme doma, fungujú iba individuálne tréningy. Verím, že v lete už budeme môcť, i keď asi s obmedzeniami, ale predsa, vybehnúť aj na zelený trávnik," dodal šéftréner mládeže FK Humenné.


Autor: pa


Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Martin Polák, šéftrenér mládeže FK Humenné Martin Polák, šéftrenér mládeže FK Humenné
aktualizácia: 10.04.2020 | počet zobrazení: 1017

Počet návštev od 18.09.2011: 3062876
Počet návštev dnes: 587
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie