Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Svetozár


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » TRIO PROJEKTOV – šport, školstvo aj parkovanie

TRIO PROJEKTOV – šport, školstvo aj parkovanie

Nové multifunkčné ihrisko vznikne v lokalite rodinných domov na Dubníku vedľa Zariadenia pre seniorov na Starinskej ulici. Nadväzovať bude na už existujúce detské ihrisko. Určené je pre športové a kultúrno-spoločenské aktivity nielen detí a mládeže, ale aj dospelých či seniorov. Dostupné bude pre malý futbal, volejbal, nohejbal i tenis.


Na odovzdaní staveniska v stredu (28.4.) bol prítomný aj primátor mesta Miloš Meričko.
„Obyvatelia tejto časti mesta si žiadali športovisko. Pripravili sme projekt, financovaný bude aj vďaka pomoci Prešovského samosprávneho kraja sumou 30 000 eur. Vlastné zdroje mesta činia 34 601 eur. Ihrisko bude osvetlené štyrmi svietidlami, ktoré budú umiestnené na stožiaroch vo výške šesť metrov. V rámci tejto stavby sa zrealizuje aj prístupový chodník od rodinných domov,“ ozrejmil primátor mesta.


Povrch ihriska bude tvorený kobercom z umelého trávnika s čiarovaním. Hracia plocha s rozmermi 33×18m bude ohraničená oplotením vo výške štyroch metrov z hliníkových mantinelov a ochrannej siete.


„Najprv sa budú realizovať zemné a vyrovnávacie práce, potom bude nasledovať drenáž. Po nej sa budú osádzať obrubníky a pokračovať budeme navážaním približne 300 ton kameňa. Celé ihrisko sa ručne vyrovnáva a valcuje do roviny. Nakoniec príde na rad pokládka umelého trávnika, mantinely, ochranné siete, osvetlenie, nový prívod elektriny a prístupový chodník,“ opísal práce Tomáš Kocka, zhotoviteľ stavby a konateľ firmy T-CUBE s.r.o.


Ak bude počasie priaznivé, práce by mali byť podľa jeho slov ukončené v predstihu – do jedného mesiaca. Zmluvný termín sú tri mesiace.


Kontrolný deň pokračoval na futbalovom ihrisku i na Sídlisku pod Sokolejom.


„Dokončili sme ďalšie investičné akcie z Operačného programu Kvalita životného prostredia – v areáli futbalového ihriska sa stavebné práce týkali dvoch objektov: vodozádržné opatrenia i odstavné plochy pre motorové vozidlá a obnovou prešla aj Materská škola Partizánska,“ doplnil primátor mesta.


Vodozádržné opatrenia
Ide o podzemné zberné nádrže pre dažďovú vodu v objeme 210 metrov kubických v areáli futbalového štadióna (pri telocvični).


„Zakopané sú približne v hĺbke 3,5 metra a napojené na zber dažďovej vody zo strechy telocvične cez tri zvody, ktoré sú vyústené do nádrží. Voda bude slúžiť na ochladzovanie umelého trávnika. Pri teplotách vyšších ako 30° je to nutné kvôli bezpečnosti trénujúcich i hráčov. Po okrajoch ihriska je osem trysiek, ktoré majú dostrek 50 metrov, do polovice ihriska. Predpokladáme, že denne budeme potrebovať približne 20 kubíkov vody,“ vysvetlil Jozef Babják, predseda predstavenstva 1. Humenskej a.s.


Plocha sa bude ochladzovať v období od konca mája do polovice septembra. V prípade nedostatku dažďovej vody, je k dispozícii vlastná studňa s rezervnou nádržou v objeme 25 metrov kubických. Ochladzovanie umelého trávnika je v letných mesiacoch dôležité. Ak by sa tak nedialo, pri možnom páde alebo pošmyknutí sa, dochádza k popáleninám pokožky.


Odstavné plochy
Pri futbalovom ihrisku od železničnej koľaje sa vybudovali spevnené plochy z polovegetačných tvárnic. Celková odstavná plocha je 1 278 metrov štvorcových, čo znamená 99 odstavných plôch pre osobné vozidlá, z toho 7 pre imobilných.


„Odstavné plochy dopĺňajú zelené ostrovčeky a pás zelene tvorený stromami, ktoré v letnom období zabezpečia lepšiu mikroklímu areálu a tiež odvod dažďovej vody,“ vysvetlil Slavomír Jančík z Odboru koncepcie a rozvoja mesta.


Materská škola Partizánska
Projekt riešil zníženie energetickej náročnosti obidvoch objektov materskej školy. Vymenili sa okná, dvere, nainštalovali sa rekuperačné jednotky (zefektívnenie vykurovacieho systému). Predmetom stavby bolo zateplenie strechy s novou krytinou i stien budovy s fasádou.


„Zrealizovali sa nové rozvody ústredného vykurovania a na pôvodné liatinové vykurovacie telesá sa osadili nové termohlavice. V rámci elektroinštalácie došlo k výmene svietidiel na spojovacích chodbách i svetelných zdrojov za úsporné v existujúcich svietidlách a rekonštrukcii bleskozvodu,“ dodal Slavomír Jančík.


Ku hlavným vchodom do oboch objektov sú k dispozícii bezbariérové vstupy.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Priestor pre nové multifunkčné ihrisko na Dubníku Priestor pre nové multifunkčné ihrisko na Dubníku
« predchádzajúci Priestor pre nové multifunkčné ihrisko na Dubníku Miloš Meričko, Slavomír Jančík a Tomáš Kocka Miesto s podzemnými zbernými nádržami na dažďovú vodu Úprava terénu pri odstavných plochách Odstavné plochy pri futbalovom ihrisku Jozef Babják, Miloš Meričko a Slavomír Jančík
aktualizácia: 28.04.2021 | počet zobrazení: 990

Počet návštev od 18.09.2011: 3799224
Počet návštev dnes: 2114
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie