Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Valér


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » TOMÁŠ MATUŠČÁK u primátora

TOMÁŠ MATUŠČÁK u primátora

Atletický reprezentant Slovenska. Od decembra iba 19-ročný chlapec. Účastník marcových halových majstrovstiev Európy. Halový vicemajster Slovenska pre rok 2021 v behu na 60 metrov… Tomáš Matuščák.


Humenský atlét (člen 1. AK Humenné) so svojím trénerom Marekom Lučkom navštívili Miloša Merička. Primátor mesta ostal milo prekvapený hneď po ich príchode, keďže do miestnosti vstúpili chlapi vzorovo reprezentačne oblečení.


„Každý úspech Humenčana ma teší. V osobe Tomáša Matuščáka máme mladého talentovaného atléta. V devätnástich rokoch na vlastnej koži zažiť atmosféru majstrovstiev Európy je veľkým krokom vpred. Športovú kariéru Tomáš iba rozbieha, dnes ho dokáže poraziť iba skvelý Ján Volko, čo je unikátna vizitka. – Ste vzorom a už aj idolom pre mladých humenských športovcov. K skvelému úspechu gratulujem aj trénerovi,“ privítal hostí Miloš Meričko.


Mladý talent slovenskej atletiky sa zapísal do pamätnej knihy mesta, obaja hostia prijali z rúk primátora darčeky, na oplátku ho však tiež obdarovali. Atletické tričko s podpisom i dres veľmi potešili.


„Prijatie u primátora mesta ma veľmi potešilo. Nie je bežnou záležitosťou, aby ste boli oslovení a pozvaní k najvyššiemu predstaviteľovi mesta. Vážim si to,“ poznamenal Tomáš Matuščák na úvod.


Následná spoločná debata sa dotkla najmä halových majstrovstiev Európy, zážitkov, medzi ktorých patrilo aj hotelové susedstvo so švédskym atletickým „zázrakom“ Armandom Duplantisom. Dvadsaťročný atlét je svetovým rekordérom v skoku o žrdi (617 cm)…


„Chvíľami akoby som nevedel predýchať, že na jednej chodbe bývam so svetovým rekordérom, hviezdou atletiky. Pred svojimi pretekmi som sa o iné disciplíny nezaujímal, koncentroval som sa iba na beh. Potom som si však atmosféru šampionátu v rámci možnosti užil. Bolo pre mňa niekedy až neskutočné vidieť, aký servis majú k dispozícii niektorí športovci,“ poznamenal talentovaný Humenčan.


Samozrejme, že slová sa zvrtli aj na atletický štadión v meste.
„Zaslúži si ho najmä môj tréner. Dlhé roky sa snaží o jeho výstavbu, chce dostať atletiku v meste na vyššiu úroveň. Ja už tento štadión v príprave až tak „nevychytám“, ale teším sa, že ďalšia generácia bude mať výborné podmienky,“ dodal Tomáš Matuščák.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Tomáš Matuščák a Miloš Meričko Tomáš Matuščák a Miloš Meričko
« predchádzajúci Tomáš Matuščák a Miloš Meričko Tomáš Matuščák, Miloš Meričko a Marek Lučka Tomáš Matuščák Tomáš Matuščák Tomáš Matuščák Stretnutie u primátora
aktualizácia: 01.04.2021 | počet zobrazení: 963

Počet návštev od 18.09.2011: 3735591
Počet návštev dnes: 1764
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie