Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » TESTOVANIE v osade Podskalka

TESTOVANIE v osade Podskalka

Aj v osade Podskalka sa uskutočnilo pilotné testovanie obyvateľov rómskych komunít zamerané proti prípadnému šíreniu koronavírusu. Vzorky odoberali vojenskí lekári. Testovanie rómskych osád na Slovensku sa začalo pred šiestimi dňami, z 33 testovaných lokalít sa v piatich zistili osoby nakazené vírusom COVID-19.


Vojenským jednotkám na Podskalke sekundovala mestská polícia, terénni pracovníci a členovia miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS), prítomné bolo ešte pred samotnou realizáciou odberu vzoriek aj vedenie mesta. Testovanie prebehlo organizovane na futbalovom ihrisku, trvalo zhruba dve hodiny. Výsledky oznámi Regionálny úrad verejného zdravotníctva SR.


„Čerstvé prípady príchodu osôb zo zahraničia na Podskalke nemáme, keďže štátne hranice sú uzatvorené, pohyb sa kontroluje, naposledy evidujeme príchod z Českej republiky, dotyční boli doposiaľ v karanténe. V zozname na testovanie máme zapísaných 17 osôb, je však možnosť testovať viacerých, ak by si niekto nebol istý kontaktom s osobami s cestovateľskou anamnézou. Konečný počet testovaných ťažko predpokladať, naposledy som bola v lokalite, kde malo byť testovaných sedem osôb a otestovali sme 21. Každý deň testujeme po tri – štyri lokality," konštatovala Stanislava Guzi, koordinátorka spádovej oblasti Humenné v rámci Oblastnej skupiny Zdravé regióny.


„Aktuálne nemáme dlhodobo vopred daný zoznam obcí či miest, kam prídeme. Vieme to deň vopred na základe rozhodnutia krízových štábov, z ktorých prichádzajú informácie aj samosprávam. Sme pružní, plníme úlohy, konkrétne úlohou tímu Civilno-vojenskej spolupráce je koordinovať styčnú plochu medzi samosprávou a naším odberovým tímom. Ten tvoria naši zdravotníci, ktorí odoberajú na vatovú tyčinku vzorky bezbolestnou metódou z nosohltanu a hrdla, aby sa následne distribuovali do testovacích laboratórií," poznamenal nrtm. Zdeněk Šteliar z jednotky Civilno-vojenskej spolupráce.


„Osada Podskalka nebola vytipovaná v rámci prvej etapy testovania, dozvedeli sme sa to včera (pozn.: v stredu 8.4.) popoludní, ale stihli sme všetko organizačne pripraviť. Podľa mojich informácií primárne majú byť testovaní tí, ktorí prišli zo zahraničia, 17 – 18 osôb. Všetko potrebné je zabezpečené, veríme, že žiaden pozitívny výsledok mať nebudeme," dodal Miloš Meričko, primátor mesta.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

TESTOVANIE v osade Podskalka TESTOVANIE v osade Podskalka
« predchádzajúci TESTOVANIE v osade Podskalka TESTOVANIE v osade Podskalka TESTOVANIE v osade Podskalka TESTOVANIE v osade Podskalka TESTOVANIE v osade Podskalka TESTOVANIE v osade Podskalka
aktualizácia: 09.04.2020 | počet zobrazení: 8450

Počet návštev od 18.09.2011: 3500678
Počet návštev dnes: 247
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie