Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Symbol ruže otvoril nielen plesovú sezónu, ale aj oslavy sedem storočnice nášho mesta

Symbol ruže otvoril nielen plesovú sezónu, ale aj oslavy sedem storočnice nášho mesta

Uplynulú sobotu sa uskutočnil v estrádnej sále Mestského kultúrneho strediska už devätnásty ročník charitatívneho reprezentačného plesu mesta Humenné, tentokrát v duchu Plesu ruží. Aj napriek mimoriadnej bohatej snehovej nádielke, ktorá tu nebola posledných 66 rokov a počas víkendu premenila náš región na rozprávkovo bielu snehovú krajinu, sa estrádna sála zaplnila, aby mohli všetci pozvaní vzácni hostia odštartovať dlhodobo plánovaným Plesom ruží oslavy 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste Humenné.


Ruža ako symbol krásy, lásky a prísľubu nových začiatkov, má vo všetkých kultúrach dlhú a pestrú históriu, podobne ako naše mesto Humenné. „Už starovekí Gréci a Rimania ju tradične používali pri svojich slávnostiach ako ozdobu, ktorá prináša hojnosť, budúcnosť, nekonečno a šťastie. A to by sme chceli popriať aj nášmu mestu k 700. výročiu, lebo tento ples odštartoval slávnosti tohto jubilea,“ prezradila primátorka Humenného, Jana Vaľová. Rovnako s prianím lásky, hojnosti a bohatstva, nielen v tomto roku 2017, ale aj v ďalších rokoch, vítal hostí pred vstupom do sály posypaný koberec lupienkami ruží.


Tohtoročný reprezentačný ples slávnostne otvorila primátorka Jana Vaľová príhovorom, v ktorom sa poďakovala nielen organizátorom plesu a účinkujúcim, ale aj sponzorom, ktorí prispeli do bohatej tomboly a vytvorili tak krásnu atmosféru devätnásteho ročníka reprezentačného plesu. Ten mal zároveň charitatívny charakter, keďže výťažok z tomboly a vianočného punču poputuje už budúci mesiac pre sociálne slabšie rodiny s deťmi, ktoré to potrebujú. Zároveň vyjadrila primátorka svoje úprimné poďakovanie aj všetkým záchranným a bezpečnostným zložkám, ako sú členovia Hasičského záchranného zboru, Policajného zboru SR, pracovníci Technických služieb mesta Humenné a všetci, ktorí strávili víkend v teréne, aby zabezpečili fungovanie nášho mesta aj počas snehovej kalamity. V dôsledku tohto nepriaznivého počasia sa ešte v dopoludňajších hodinách uskutočnila porada s primátorkou, viceprimátorom Andrejom Semancom a ďalšími vedúcimi pracovníkmi, ktorí kontrolovali strechy budov patriacich mestu, riešili sprístupnenie ciest a chodníkov a niekoľko popadaných stromov.


Po príhovore zahájila primátorka Jana Vaľová spoločne s manželom XIX. reprezentačný ples tradičným valčíkom, v rámci ktorého sa k nim na parket pridali aj ostatné páry vzácnych hostí. Medzi nimi nechýbal poradca premiéra SR pre komunikáciu a zároveň poslanec NR SR, Erik Tomáš, sudkyňa Ústavného súdu v Košiciach, Marianna Mochnáčová, primátor nášho ukrajinského partnerského mesta Perečín, Ivan Pohoriljak, prednosta Okresného úradu v Humennom, Ondrej Mudry, umelec Pavol Brainer, prednosta mesta Sobrance, Boleslav Lešo a správcovia gréckokatolíckej farnosti Humenné a Dubník, o. Martin Zlacký a o. Andrej Šambronský. Okrem toho sa XIX. reprezentačného plesu mesta Humenné zúčastnili aj poslanci VÚC, Mestského zastupiteľstva a riaditelia a zástupcovia štátnych a mestských organizácií.


Slávnostným večerom sprevádzal hostí známy moderátor a humorista Štefan Skrúcaný. O bohatý a pestrý kultúrny program sa postarala hudobná skupina Stop a ľudová hudba Primáš, ktoré prítomným zahrali do tanca. Okrem toho si hostia mohli vychutnať ohňovú a svetelnú tanečnú show, latinsko-americké tance predviedli taneční majstri SR, Ema Tomašová a Artem Oberemok a na parkete vystúpili s krátkym baletným číslom aj žiaci Súkromného tanečného konzervatória z Liptovského Hrádku. Svoje spevácke umenie predviedlo trio muzikálových speváčok Lady Colors s frontmankou Lenkou Rakárovou, ktorá pochádza z Humenného.


Prekvapením celého večera boli tri torty, ktoré upiekli cukrárky zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Humennom a ktoré predstavovali minulosť, prítomnosť a budúcnosť nášho mesta. Tá sa premietla do zobrazenia „jedlej“ dominanty Humenného, a to historického kaštieľa na jednej z tort, ktorá predstavovala Minulosť, teda históriu. Tortu Súčasnosť zdobil nápis sedemstého výročia mesta a Budúcnosť patrila novému futbalovému štadiónu, ktorý slávnostne otvorí svoje brány počas výročných osláv mesta.


Po slávnostnom prezentovaní troch špeciálne upečených tort, sfúkla primátorka mesta sviečku na jednej z nich a za zvukov piesne „Oh Happy Day“ zaželala spolu so všetkými prítomnými nášmu krásnemu mestu Humenné všetko najlepšie k jeho sedemstým narodeninám. Zároveň sa na počesť tejto vzácnej udalosti vystrelilo niekoľko fliaš sektu ako štart tohtoročných osláv. Hostia sa neskôr po pestrom programe a vo veľmi príjemnej atmosfére, prameniacej z dobrého pocitu charitatívnej pomoci sociálne slabším rodinám matiek s deťmi, zabávali až do skorých ranných hodín.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 17.01.2017 | počet zobrazení: 61878

Počet návštev od 18.09.2011: 3618356
Počet návštev dnes: 1303
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie