Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Miloslav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Svetové dni mládeže 2018 v Prešove podporilo aj mesto Humenné

Svetové dni mládeže 2018 v Prešove podporilo aj mesto Humenné

Uplynulý týždeň sa uskutočnili v Prešove Svetové dni mládeže 2018. Na Slovensku išlo už o tretie stretnutie tohto typu. V roku 2013 sa prvé uskutočnilo v Ružomberku a v roku 2015 v Poprade. Stretnutia mládeže sa zúčastnilo množstvo veriacich mladých ľudí z celého Slovenska. Podujatie podporilo aj mesto Humenné, a to poskytnutím finančných prostriedkov pre mládež gréckokatolíckej cirkvi farnosti Humenné, ktorí sa tohto stretnutia zúčastnili.


Cieľom Národných stretnutí mládeže je umožniť mladým ľuďom stretnutie s Kristom v mladej Cirkvi, zažiť spoločenstvo mladých medzi sebou, okolo svojich pastierov a prinášať evanjelium do sveta. Spája mladých ľudí z celého sveta – katolíkov, kresťanov iných vyznaní a všetkých ľudí dobrej vôle. Predsedá im sv. otec a slávia sa približne každé dva až tri roky.


Toto stretnutie mládeže v Prešove podporila aj humenská radnica, a to finančnou dotáciou pre mladých Gréckokatolíckej farnosti v Humennom. Išlo hlavne o mladých ľudí zo sociálne slabších rodín či viacpočetných rodín, ktorí túžili zažiť atmosféru stretnutia mládeže na národnej úrovni.


Myšlienku Svetových dní mládeže založil pápež Ján Pavol II
Hlavným organizátorom Svetových dní mládeže na Slovensku je Katolícka cirkev na Slovensku. Podujatie organizovali v spolupráci s mestom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom. Inšpiráciou pre stretnutia tohto typu sú Svetové dni mládeže, ktoré sa po prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II., ktorý osobne zavítal do Prešova pred 23 rokmi v rámci svojej druhej apoštolskej návštevy Slovenska. Svetové dni mládeže majú vždy svoju tému, ktorú určí pápež. Dôležité je, aby ukázali mladým živú vieru v Ježiša Krista v ich živote.


Tohto roku od 26. do 29. júla sa Svetové dni mládeže v Prešove niesli v duchu hesla: „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“. Podujatie navštívilo viac ako 4 000 tisíc ľudí, vyše 400 rehoľníkov, 500 dobrovoľníkov, desiatky kňazov, takmer všetci biskupi Slovenska a ďalší zástupcovia rôznych slovenských organizácií.


Spoločný program Svetových dní mládeže bol každý deň vyplnený sv. liturgiou, vzájomným spoznávaním mladých v skupinách a kultúrnym programom, ktorý im pripravili animátori. Každý deň sa niesol v duchu myšlienky katechézy, ktorá bola dominujúcou, aktuálnou myšlienkou dňa. Počas celého stretnutia si mladí mali možnosť vybrať prostredníctvom rôznych aktivít z bohatého programu, v rámci ktorého spoznávali iné kultúry, originalitu a spôsoby myslenia a prežívania svojich rovesníkov z iných národov v realite dnešného sveta. V nedeľu sa dni mládeže zakončili sv. omšou s arcibiskupom Stanislavom Zvolenským.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová
Zdroj foto: https://www.facebook.com/msupresov/, Mesto Prešov – oficiálna stránka

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 30.07.2018 | počet zobrazení: 4116

Počet návštev od 18.09.2011: 3121166
Počet návštev dnes: 1339
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie