Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Servác


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Svadba na lúke v sprievode zvučky Pat a Mat

Svadba na lúke v sprievode zvučky Pat a Mat

Je najmladším volejbalovým trénerom v slovenskej ženskej extralige, nemá ešte ani tridsať. Humenský rodák bol na úvod hlavným koučom Prešovčaniek, s ktorými získal v sezóne 2016/2017 bronz, čo je dosiaľ najväčší úspech v klubovej histórii. Po troch rokoch v centre Šariša pokračoval v poľskom ženskom prvoligovom klube KSZO Ostrowiec a ostatnú sezónu trénoval UFK Nitra.


František Bočkay, humenský volejbalový odchovanec, ostal verný vysokej sieti aj v súkromnom živote. Životnou partnerkou sa mu totiž stala Erika Salanciová, jeho zverenkyňa v tíme UFK Nitra. Tá sa vrátila domov, pod Zobor, po dlhých 15 rokoch.


Po šesťročnej známosti padla definitíva a na obrúčkach im svieti dátum 11. júna 2020.


Dnes už mladomanželia sa dali dokopy na jednom z letných turnajov na tráve. Preskočila iskra, začali sa stretávať a zvládli aj komplikované obdobie, keďže Fero trénoval na Slovensku a Erika pôsobila v zahraničí (Nemecko, Rakúsko, Poľsko). Napokon svoje chodenie ukončili opäť na tráve, tentokrát na oravskej lúke, kde sa konala ich svadba.


Svoj veľký deň si naplánovali do dedinky Oravice na Orave.


Obyčajne si svadbu snov predstavuje dievča. Mysleli ste niekedy, že sa budete ženiť na oravskej lúke?
Mal som myšlienku: Ak svadba, tak niekde na vonkajšom priestranstve. Viacmenej sa mi to splnilo. Zažili sme všetky druhy počasia, všetko dopadlo dobre,– začal s úsmevom František Bočkay.


Mať sobáš v lone slovenskej prírody a hostinu v kolibe akoby pripomínalo históriu Jánošíka. Stanete sa aj vy slovenskými hrdinami a udáte nový svadobný trend?
Neviem, či práve my dvaja sme tí trendsettery, ale môžem to každému len odporučiť. Malá svadba má svoje výhody. Že sa udiala vo štvrtok, v prírode, dávalo celej udalosti ešte hlbší význam. Všetci, ktorí sa na nej zúčastnili, to brali ako dovolenku, nie povinnosť. Bolo to výborné.


Kto dostal nápad „lúčnej“ svadby? Ako naň reagovali rodičia?
S Erikou sme od začiatku vzťahu nepredvídateľní. Za šesť rokov si už naši rodičia zvykli na rôzne prekvapenia. Svadba sa konala na mieste, ktoré bolo vzdialene tri hodiny z Humenného, rovnako aj z Nitry. Takže vnímali to z našej strany konečne aj ako logické riešenie. Svadbu sme začali plánovať tri týždne pred termínom.


Do štádia svadobných originálov patrí aj hudba pred a po sobáši. Star wars a Pat a Mat?
Keď ma mamka privádzala k „oltáru“ a začala hrať hudba zo Star wars, pozrela sa na mňa a v jej očiach som videl, čím všetkým ma chcela počastovať. Ale, svadobčania sa zabávali a to bolo hlavné. A keď sme už s Erikou boli svoji, znelka Pat a Mat nás, myslím si, vystihla doslovne.


Aké ste mali svadobné menu?
Zostavila ho Erika. Predjedlo cviklové carpacio, polievka bažantí vývar ako špecialitka šéfkuchára a hlavne jedlo chicken súpreme s rôznymi prílohami. Ja som zase trval na pečenom prasiatku a pirohoch, ktoré boli na švédskych stoloch. Z koliby sme sa presunuli okolo polnoci späť na chatu Ľubica, kde už pokračovala garden párty so všetkým možným. Keďže svadba trvala päť dní, na programe bol tiež guláš z diviny, gril párty a podobne.


Dostali ste originálny svadobný dar?
Originálnych bolo päť dní v kruhu najbližších, keďže počas sezóny si veľa spoločného času neužijeme. Do domácnosti sme dostali hrnce a panvice, keďže som hlavný kuchár, radosť z darov patrila najmä mne.


Tréner už teraz nemá v tíme priateľku, ale manželku. Situácia, ktorá sa v športovom svete vidí málokedy…
Je to svojím spôsobom riskantné. Nikdy som si nemyslel, že budem Eriku trénovať, stále som bol proti a všetci to vedeli. Situácia sa však vyvinula inak, teraz už mám v tíme manželku. O Eriku sa stará môj asistent, v rámci tréningu s ňou veľa nekomunikujem a doma o volejbale vôbec nedebatíme. Všetko je, ako má byť, Erika nám svojím príchodom do extraligy pomohla, nič si v tíme nevyčítame.


Na rad prídu spoločné plány, aj životné…
Presne ich pomenovať teraz neviem. Chcem sa práci venovať na 100%, Erika s tým je stotožnená. Pri športe, volejbal nevynímajúc, neviete naisto, čo bude zajtra. Nad rodinou teda zatiaľ nepremýšľame, ešte minimálne dva roky sme v Nitre. Uvidíme, čo prinesie život, necháme sa prekvapiť. Erika i ja ešte nejaké sny máme, tak si ich isto budeme chcieť splniť,– dodal František Bočkay.


Mladomanželom gratulujeme!


Foto: archív FB


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Svadba Erika a Fero Svadba Erika a Fero
« predchádzajúci Svadba Erika a Fero Fero a Erika Fero a Erika nasledujúci »
aktualizácia: 02.07.2020 | počet zobrazení: 3633

Počet návštev od 18.09.2011: 3789385
Počet návštev dnes: 656
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie