Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Alan, Alana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Stretnutia primátorky mesta na medzinárodnej úrovni

Stretnutia primátorky mesta na medzinárodnej úrovni

Deň zahraničných návštev. Aj takéto pomenovanie by mohol dostať včerajší deň, 21. marca 2018, pretože nezávisle od seba navštívili Mestský úrad v Humennom návštevy z veľvyslanectiev Poľska a Izraela na Slovensku.


Výmena kultúrnych tradícií
Piotr Samerek je radca minister a vedúci politicko-ekonomického oddelenia Veľvyslanectva Poľskej republiky v Bratislave. V rámci návštevy humenskej samosprávy rokovali s primátorkou mesta Humenné Janou Vaľovou o budúcej spolupráci na medzinárodnej úrovni vo forme výmeny slovenských a poľských kultúrnych tradícií počas Pamätných dní mesta Humenné. Piotr Samerek tento nápad zo strany samosprávy uvítal veľmi pozitívne. „Je to najlepší spôsob, ako sa mestá a ľudia žijúci v nich môžu spoznať a dostať do povedomia kultúru oboch národov,“ uviedol počas stretnutia. Zároveň dodal, že doterajšia spolupráca medzi partnerskými mestami Sanok, Jaroslaw a Premyśl je na veľmi dobrej úrovni. V rovnakom duchu spolupráce počas septembrových Pamätných dní oslovila humenská radnica aj veľvyslanectvá ostatných partnerských miest.


Myšlienka budúcej spolupráce
J. E. Zvi Aviner Vapni pôsobí ako veľvyslanec Štátu Izrael v Slovenskej republike od roku 2015. Počas svojej cesty na stredné školy v Humennom, v rámci ktorých sa v súčasnosti uskutočňuje program výmenného pobytu slovenských a izraelských študentov a takisto nakoľko bol v Humennom po prvýkrát, neobišiel ani humenskú radnicu a požiadal o prijatie u pani primátorky, aby ju pozdravil. Privítala ho spoločne s prednostom Mestského úradu Ondrejom Bartkom. Aj toto stretnutie sa nieslo v príjemnej atmosfére, v rámci ktorej sa z oboch strán načrtla myšlienka budúcej spolupráce.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

Piotr Samerek – radca minister a vedúci politicko-ekonomického oddelenia Veľvyslanectva Poľskej republiky v Bratislave s primátorkou mesta Humenné Janou Vaľovou a prednostom MsÚ Ondrejom Bartkom.

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 22.03.2018 | počet zobrazení: 6536

Počet návštev od 18.09.2011: 3640764
Počet návštev dnes: 4260
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie