Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Alan, Alana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Stratégia udržateľného mestského rozvoja (UMR)

Stratégia udržateľného mestského rozvoja (UMR)

Kooperačná rada (KR) územia udržateľného mestského rozvoja (UMR) „Humenné“ uskutočnila (14.12.) svoje ustanovujúce zasadnutie. Otvoril ho a viedol Miloš Meričko, primátor mesta a zároveň predseda UMR. Keďže išlo o prvé stretnutie KR UMR, prítomných oboznámil so základnými informáciami týkajúcich sa vzniku UMR „Humenné“ Miroslav Turčan, z Odboru koncepcie a rozvoja mesta.


Plénum prebralo obsah štatútu Kooperačnej rady UMR „Humenné“, predstavené boli jednotlivé komory, ktoré tvoria KR UMR a členovia týchto komôr. Štatút bol následne jednohlasne schválený, následne aj rokovací poriadok.


Predstavené boli návrhy na menovanie podpredsedov jednotlivých komôr, schválení boli podpredsedovia komory miestnej samosprávy a komory sociálno-ekonomických partnerov. Podpredseda komory regionálnej samosprávy bude schválený na najbližšom zasadnutí KR UMR „Humenné“.


Na ustanovujúcom zasadnutí KR UMR „Humenné“ sa zúčastnili: Miloš Meričko, Pavol Zajac, Monika Hamaďáková, Peter Hudák, Ľuboslava Hofericová, Cyril Hirjak, Milan Macko, Jozef Sabol, Darina Barančíková a Danka Pavlíková.


UMR „Humenné“
Stratégia udržateľného mestského rozvoja (UMR) je nástrojom na podporu využitia rozvojového potenciálu a riešenia spoločných problémov jadrového mesta a jeho zázemia. Územie UMR „Humenné“ tvorí jadrové mesto Humenné a 18 priľahlých obcí.
Základnými dokumentami, ktorými sa bude Kooperačná rada riadiť je Štatút a Rokovací poriadok Kooperačnej rady UMR „Humenné“, ktoré boli predmetom ustanovujúceho zasadnutia Kooperačnej rady UMR „Humenné“.


Kooperačná rada UMR „Humenné“
Rozhodovacím orgánom UMR „Humenné“ je Kooperačná rada UMR „Humenné“. Dobrovoľná platforma pre trvalú spoluprácu sociálno-ekonomických partnerov na území UMR „Humenné“. Predstavuje inštitucionálny mechanizmus pre definovanie územných cieľov prostredníctvom integrovanej územnej stratégie. Je stálym kolektívnym, komunikačným a koordinačným orgánom, ako aj nástrojom územnej spolupráce na území UMR „Humenné“. Kooperačnú radu tvoria 3 komory, v ktorých sú zastúpení predstavitelia regionálnej a miestnej samosprávy a ostatní sociálno-ekonomickí partneri.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Koordinačná rada územného mestského rozvoja "Humenné" Koordinačná rada územného mestského rozvoja "Humenné"
« predchádzajúci Koordinačná rada územného mestského rozvoja "Humenné" Koordinačná rada územného mestského rozvoja "Humenné" Koordinačná rada územného mestského rozvoja "Humenné" Koordinačná rada územného mestského rozvoja "Humenné" nasledujúci »
aktualizácia: 16.12.2020 | počet zobrazení: 856

Počet návštev od 18.09.2011: 3639601
Počet návštev dnes: 3097
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie