Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Oliver


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Štart KULTÚRNEHO LETA s hudbou i dažďom

Štart KULTÚRNEHO LETA s hudbou i dažďom

Pre Humenčanov už tradičné Kultúrne leto odštartovalo v nedeľu (28.6.) podvečer. Z dôvodu koronavírusu sa toto podujatie presunulo spred Fontány lásky na Mestský amfiteáter.


„Riadime sa podľa usmernení, ktoré hovoria, že v danej chvíli musíme vedieť dokázať, koľko ľudí je na danom mieste. V centre mesta, kde priestor ohraničený nie je, to zabezpečiť nevieme. To je dôvod, prečo sa zmenilo miesto konania. Každý návštevník zároveň dostane aj bezplatnú vstupenku," vysvetlila Marta Helemiková, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska, ktoré je organizátorom Kultúrneho leta.


V priestoroch amfiteátra je nutné dodržiavať opatrenia – rúško na tvári (keďže ide o kultúrno-spoločenskú akciu), pred vstupom dezinfekcia rúk. V prípade sedenia sa odporúča zabezpečiť medzi sediacimi jedno voľné miesto (s výnimkou osôb žijúcich v jednej domácnosti). Taktiež je potrebné počas podujatia obmedziť pohyb návštevníkov.


Sprievodný program trvá približne hodinu. Na svoje si prídu nielen mladšie ročníky, ale aj skôr narodení, taktiež milovníci hudby, folklóru, rozprávok i divadla. Každá nedeľa sľúbi zábavu aj dobrú náladu v podaní účinkujúcich z Humenného a okolia.


Tohtoročné Kultúrne leto otvorila a prítomným sa prihovorila Jana Vasilcová, vedúca Odboru školstva, kultúry, mládeže a športu: „Nasledujúcich desať nedieľ vám spríjemnia chvíle kultúrne vystúpenia. Už niekoľko rokov je tradíciou, že ukončením školského roka sa nám otvára priestor pre hudbu, rôzne žánre kultúrnych vystúpení, ktoré nám poskytujú možnosť oddychu, zábavy. Načerpajte všetky príjemné výhody z hudby v dnešnej náročnej dobe. Spoločne si želajme, aby pandemická situácia čoskoro pominula a aby sa nám otvoril priestor pre mnoho ďalších kultúrnych zážitkov."


Potom sa už na pódiu predstavila školská kapela VIA ARTO BAND zo Súkromnej základnej umeleckej školy Via Arto na Laboreckej ulici. Jej produkcia sa zameriava na populárnu hudbu, už niekoľko rokov získava tituly a umiestňuje sa na popredných priečkach v rámci rôznych vystúpení po celom Slovensku. Súčasťou kapely je aj jazzová zložka, ktorá sa predviedla v úvode koncertu. Via Arto Band pôsobí pod pedagogickým vedením Matúša a Lukáša Jeňa.


Po necelej polhodine koncert prekazil dážď, ktorý nedovolil účinkujúcim ďalej pokračovať. Pre najmenších ale zábava pokračovala ďalej v priestoroch galérie za amfiteátrom. Kúzelník Gabi z Košíc ich nielen rozosmial, ale ukázal aj kúzelnícke schopnosti.


Začiatok Kultúrneho leta je vždy v rovnakom čase – o 17:30 hod. V prípade nepriaznivého počasia sa program ruší.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Otvorenie Kultúrneho leta 2020 Otvorenie Kultúrneho leta 2020
« predchádzajúci Otvorenie Kultúrneho leta 2020 Jana Vasilcová, vedúca Odboru školstva, kultúry, mládeže a športu Školská kapela VIA ARTO BAND Školská kapela VIA ARTO BAND Školská kapela VIA ARTO BAND Predstavenie kúzelníka Gabiho
aktualizácia: 28.06.2020 | počet zobrazení: 2212

Počet návštev od 18.09.2011: 3125702
Počet návštev dnes: 152
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie