Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Bohumil, Bohumila


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Starostlivosť o firmu i futbal, spontánna pomoc

Starostlivosť o firmu i futbal, spontánna pomoc

V čase šírenia nákazy koronavírusu sú dni náročnejšie aj pre futbalových funkcionárov, sponzorov. Dohliadať treba na svoje podnikateľské aktivity, od januára ako predseda Správnej rady FK Humenné mal na starosti chod klubu a v ostatných dňoch preukázal, že blízka mu je aj charitatívna činnosť. Pár slov s nami prehodil Oskar Balogač


Čo sa stalo hlavnou náplňou vašich dní tesne pred Veľkou nocou? – „Pozorne sledujem, ako sa na Slovensku vyvíja situácia nielen v oblasti ochrany obyvateľstva, ale aj ekonomická. Som každý deň v práci, súčasný stav mi velí mnohé veci v činnosti firmy nastaviť tak, aby ju zasiahli v budúcnosti čím menšie ekonomické následky – nepríjemnosti. Podobne ako ja však dnes premýšľa a pracuje asi každý podnikateľ," začal Oskar Balogač stroho.


Prejdime na FK Humenné. Tretia liga má aktuálnu sezónu uzavretú, kontakty však je nutné udržiavať naďalej a snáď aj plánovať jesennú budúcnosť… – „Určite už teraz rozmýšľame, čo bude ďalej. Oficiálne sme v klube ukončili tréningovú činnosť k 15. marcu a v najbližších dňoch budú vyrovnané finančné podlžnosti, doplatené cestovné náhrady. Treba podotknúť, že doposiaľ sme v zimnej príprave nedostali ani euro, v celom rozsahu bola hradená sponzorsky. FK Humenné počas zimnej prípravy vyskladal ambiciózne mužstvo. Naša forma smerovala ku kvalitnej jari, čo naznačovali výsledky bohaté na góly. Príprava mala z našej strany vysokú úroveň. Chceme káder udržať pokope, po Veľkej noci budeme s hráčmi telefonicky rozprávať, zo strany vedenia klubu pripravíme stanovisko, aby bolo jasné, aké sú naše alternatívy. Rozhovory ukážu, aký by mohol byť po lete v mužstve hráčsky stav. Či sa však nová sezóna začne podľa plánu, je priskoro odhadovať."


V ťažkých časoch podali pomocnú ruku aj humenskí futbaloví funkcionári. Oskar Balogač a Stanislav Schlimbach odovzdali sponzorsky 2 500 rúšok… – „Bola to pomoc Humenčanom, ktorí sa v časoch šírenia nákazy nachádzali v prvej línii. Rúška boli odovzdané v nemocnici, tiež terénnym pracovníkom, mestským policajtom, mestskému úradu, teda osobám, ktoré prichádzajú do častého styku s cudzími osobami. Naše rozhodnutie bolo spontánne, chceli sme to spraviť a spravili sme to," dodal Oskar Balogač. Určite čin hodný uznania a nasledovania.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Oskar Balogač, Stanislav Schlimbach a Vladimír Vasilenko Oskar Balogač, Stanislav Schlimbach a Vladimír Vasilenko
« predchádzajúci Oskar Balogač, Stanislav Schlimbach a Vladimír Vasilenko Oskar Balogač, primátor Miloš Meričko a Stanislav Schlimbach nasledujúci »
aktualizácia: 08.04.2020 | počet zobrazení: 2143

Počet návštev od 18.09.2011: 3620097
Počet návštev dnes: 393
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie