Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Fedor


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Správa rekreačných a športových zariadení sa pustila do opravy multifunkčných a detských ihrísk na území mesta

Správa rekreačných a športových zariadení sa pustila do opravy multifunkčných a detských ihrísk na území mesta

Správa rekreačných a športových zariadení mesta Humenné (SRaŠZ) má pod taktovkou starostlivosť o detské ihriská a multifunkčné ihriská v našom meste. Starajú sa o ich čistotu a funkčnosť jednotlivých prvkov. V týchto dňoch pracujú na opravách poškodených sietí multifunkčných ihrísk.


Pod Sokolejom vznikla „klietka“
V Humennom sú postavené 3 voľne dostupné multifunkčné ihriská (na Sídlisku Pod Sokolejom, Sídlisku I a III) a jedno multifunkčné ihrisko je aj v areáli novo-zrekonštruovaného futbalového štadióna na Chemlonskej ulici. V uplynulých dňoch sa pracovníci SRaŠZ pustili do opravy týchto multifunkčných ihrísk, ktoré slúžia pre hráčov basketbalu, futbalu, alebo aj iných loptových hier a rôznych športov. Takmer všetky z nich už boli poškodené rukou vandala alebo nezodpovedných detí a mládeže, ktorí si cestu pre loptu skracovali naprieč ochrannou sieťou ihriska. Aktuálne je poškodené pletivo už minulosťou na Sídlisku III a Pod Sokolejom. Na „trojke“ sa v rámci ihriska vymenili siete a pribudli nové bránky, Pod Sokolejom vymysleli nápad v podobe tzv. klietky. Výmenu siete inštalovali aj zhora, to znamená, že lopta nemôže vyletieť mimo ihriska do okna ako sa to často stávalo, keďže ochranná sieť sa nachádza priamo nad hlavami detí. Od budúceho týždňa sa začne s opravou ihriska na Družstevnej ulici.


Nové hracie prvky na detských ihriskách
Okrem toho sa pracovníci SRaŠZ postarali aj o detské ihriská, kde vymenili poškodené hracie prvky a k mnohým pridali úplne nové, napr. hojdačky a pružinové hojdačky, ktoré možno vidieť na Sídlisku I.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci Multifunkčné ihrisko na Sídlisku III Multifunkčné ihrisko na Sídlisku Pod Sokolejom nasledujúci »
aktualizácia: 26.06.2018 | počet zobrazení: 6806

Počet návštev od 18.09.2011: 3728155
Počet návštev dnes: 1208
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie