Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Jún   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

meniny má Karolína


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Spoznávame krásy Zemplína

Spoznávame krásy Zemplína

krasy zemplina A zase ďalší super deň. Výlet pre našich najmenších, ale v škôlke najstarších. Dve triedy – 4. a 5. z MŠ na ul. Darg. hrdinov sa vybrali na celodenný výlet poznávať krásy blízkeho okolia.

Prvá zastávka autobusu bola v Michalovciach pri Zemplínskom múzeu. Prezreli sme si expozíciu zvierat, vtákov, deti išli na nich oči nechať, veď vyzerali ako skutočné. S nadšením pomenovávali jednotlivé vtáky, divú zver a tú, ktorú nepoznali, spoznali – bocian, krkavec, sova, orol, jastrab, krtko, netopiere, vlk, jeleň, rys, líška a množstvo iných ohúrili deti. Potom sme si prezreli ďalšie priestory zámku – a spoznávali tak dávny život šľachtickej rodiny i ľudí chudobných. Po zaujímavej prehliadke hor sa do autobusu smerom na Viniansky hrad. Bola to poriadna túra, deti mali pekný zážitok a keby ste ich videli ako vykračovali po cestičke hore k hradu. Hnala ich zvedavosť vidieť miesto, kde kedysi žili králi, princezné, veď aj oni nimi sú, hoci len vo svojich hrách a snoch. Na vrchu sme všetci s úžasom hľadeli na okolitú krajinu. Deti pochopili, prečo sa hrady stavali tak vysoko na kopcoch.

Po dobití si energie a zahasení smädu sme sa pobrali späť. To sa nám už kráčalo lepšie a rýchlejšie. Spoznávali sme krásu prírody, cestu nám lemovali stužky, korunky, ktorými sme si ju na začiatku vyznačili, aby sme nezablúdili. Na konci cesty sme „objavili“ poklad – truhlicu s cukríkmi, dukátmi a lízankami. To bola sladká odmena pre naše deti.

Plní zážitkov sme nasadli do autobusu a ďalšia cesta viedla na Vinianske jazero. Rozprestreli sme deky pod stromy, vybrali pečené buchty, ktoré nám napiekli naše tety kuchárky a hor sa maškrtiť.

Výlet sa pomaly blížil ku koncu. Cesta do škôlky, kde už čakali rodičia, netrvala dlho. A teraz môžu naše zlaté deťúrence rozprávať svoje zážitky hoc aj do večera. Naša p. riaditeľka Mgr. M. Sninčáková s p. zástupkyňou urobili všetko pre radosť našich najmenších a zariadili potrebné veci. Ďakujeme.


Text a foto: Iveta Kapustíková, uč. MŠ

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 24.06.2013 | počet zobrazení: 26214

Počet návštev od 18.09.2011: 3067010
Počet návštev dnes: 428
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie