Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – SKALICA 3:2 pp. Dvojbodový skalp lídra « späť

HUMENNÉ – SKALICA 3:2 pp. Dvojbodový skalp lídra

dátum aktualizácie: 05.10.2022 | počet zobrazení: 5 980

Hokejisti HC 19 Humenné začali sériu trojzápasu deň za dňom v domácom prostredí. V šlágri kola nastúpil druhý tím proti aktuálnemu lídrovi.

HC 19 Humenné – HK Skalica 3:2 pp (1:0,0:2,1:0 – 1:0)
Góly: 8. Markuš (Ragan, Fereta), 42. Lačný (Krajňák, Stripai), 63. Lačný (Ščurko) – 27. Hujsa, 36. Landrigan
Vylúčení: 7:7 na 2 min., pres.: 1:0, osl.: 1:0
Rozh.: Kocúr, Orolín
Divákov: 432

HC 19:
F. Krasanovský – M. Jacko, D. Markuš, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, A. Kiss, D. Novický, K. Horvát, S. Fereta, J. Ťavoda, L. Ščurko, A. Stripai, N. Miškuf, F. Vrabeľ, D. Borov, O. Plokhotnik, J. Ragan, J. Marcinko, I. Safaraleyev, M. Lenďák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Domáci od úvodu nasadili k tlaku, hneď zasypali brankára strelami, Ščurko i Lenďák sa dostali do sľubných pozícii, Bernáta preveril aj Miškuf. V 8. min. bo1 vylúčený Vaško, ale hneď po 19 sekundách sa dostal do brejku Markuš – 1:0. „Levy“ si vynútili drvivú prevahu, pri humenskej presilovke sa dostal k tutovke skalický Hujsa, ale Krasanovský vynikol! Na druhej strane domáci nevyužili 53-sekundovú presilovku 5 na 3, Skaličania mali rovnakú výhodu 24 sekúnd. Stredná pasáž bola z humenskej strany najmä o vylúčeniach – až štyrikrát hrali hostia presilovku. Nakoniec došlo k obratu, ktorý zariadil Landrigan. Najskôr sa preštrikoval a ponúkol gól Hujsovi, v 30. min. už signalizovali hostia gól, ale puk tancoval na čiare, tutovky mali tiež Obdržálek i Včelka. V 36. min. využil Landrigan hrúbku v humenskom obrannom pásme – 1:2. Tretiu tretinu začali „levy“ presilovkou a teč Lačného určil vyrovnanie – 2:2. Humenčania opäť vyvinuli tlak, šance mali Safaraleyev i Ščurko, ale stav ostal remízový. Na strely v III. tretine 17:3… V predĺžení Ščurko vyzval do koncovky Lačného, ktorý nastrelil korčuľu skalického obrancu a puk skončil v bránke – 3:2…

Ivan Boržík (asistent trénera, Humenné):
„Zápas sme začali v dobrom pohybe, aj sme si vynútili prevahu, ale vyplynul z toho iba jeden gól, paradoxne v oslabení. Gól nás však až priveľmi uspokojil, v druhej tretine sme celú iniciatívu prenechali súperovi. Podarilo sa nám vyrovnať a aktivita sa preniesla až do dvojbodového víťazstva.“

Miroslav Lipovský (asistent trénera, Skalica):
„Veľmi slušné tempo, obojstranne taktický výkon, na môj vkus s veľkým počtom vylúčení. Keďže vyplynuli z hry, rozhodcovia svoju úlohu zvládli. Musím priznať, že o bodík navyše boli Humenčania lepší.“

« » Humenné - Skalica 3:2 pp
Humenné - Skalica 3:2 pp Humenné - Skalica 3:2 pp Humenné - Skalica 3:2 pp Humenné - Skalica 3:2 pp Humenné - Skalica 3:2 pp Humenné - Skalica 3:2 pp Humenné - Skalica 3:2 pp Humenné - Skalica 3:2 pp - Filip Vaško Humenné - Skalica 3:2 pp - Jakub Ragan Humenné - Skalica 3:2 pp

Počet návštev od 18.09.2011: 7562990