Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – P. BYSTRICA 4:1. Kontrolovaná cesta k trom bodom « späť

HUMENNÉ – P. BYSTRICA 4:1. Kontrolovaná cesta k trom bodom

dátum aktualizácie: 23.11.2022 | počet zobrazení: 5 359

Súboj levov proti panterom. Aj takto bolo možné nazvať duel, v ktorom hokejisti HC 19 Humenné na svojom ľade privítali súpera z Považskej Bystrice…

HC 19 Humenné – P. Bystrica 4:1 (1:0,3:0,0:1)
Góly: 4. Vrábeľ (Ťavoda, Safaraleyev), 23. Fereta (Horvat), 36. Vaško (Vrábeľ, Novický), 39. Vrábeľ (Safaraleyev, Borov) – 50. J. Zlocha.
Vylúčení: 2:3 na 2 min., pres.: 1:0, osl.: 0:0
Rozh.: Moller, Smrek
Strely: 29:29
Divákov: 622

HC 19:
F. Krasanovský – M. Jacko, R. Fonfer, N. Miškuf, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, D. Novický, K. Horvát, S. Fereta, J. Ťavoda, L. Ščurko, F. Pulščák, A. Stripai, F. Vrabeľ, D. Borov, J. Ragan, J. Marcinko, I. Safaraleyev, M. Lenďák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh: Hneď prvá humenská šanca bola premenená, po rýchlej kombinácii Safaraleyev – Ťavoda zasunul puk prakticky do prázdnej brány Vrábeľ. V 14. min. Safaraleyev puk, šikovne uvoľnil Vaška, ale ten v gólovej pozícii zaváhal. V 23. min. mali Humenčania početnú výhodu, po necelej minúte sa Ďurkech vrátil na ľad, lebo bomba Feretu od modrej čiary skončila pod hornou žŕdkou. Spolupráca Pulščák – Borov predviedla trikrát výmenu puku a strelu tesne vedľa. Ďalšia akcia „levov“ našla nestráženého Vaška a kapitán našiel miesto medzi betónmi Pajbacha – 3:0. Ešte radostnejšie bolo v 39. min., keď snahu Safaraleyeva dotlačil za čiaru Vrábeľ. Hosťom snahu uprieť nemožno, boli aj strelecky aktívnejší (9:13), ale paradoxne trikrát inkasovali. Tretia tretina bola už z humenskej strany taktická, čisté konto Krasanovskému vzal Zlocha. Vrábeľ mal na dosah hetrik, skóre mohol zmeniť aj hosťujúci Rufati. Nestalo sa.

Ivan Boržík (asistent trénera, Humenné):
„Naším zámerom bolo začať svižne, aby súper nemal čas po dlhej ceste sa rozohrať. Aj sa tak stalo, ujali sme sa vedenia, škoda, že náskok nebol výraznejší. Druhá fáza bola obstojná, lebo nás brzdili naše hlúpe vylúčenia. Súper hral aktívne, našťastie neskóroval. Tretia tretina bola už vlažná, spravili sme dosť chýb, čo si musíme rozobrať.“

Július Penzeš (tréner P. Bystrice):
„Nebol to z našej strany dobrý zápas. Po prvej chybe a strate puku sme inkasovali a tento moment nás akoby poznačil. Domáci nás zatlačili, dostali krídla, mali prevahu. V druhej tretine sme chceli byť aktívni, aj sme domácich prestrieľali, ale gólovo sa tešili iba domáci. Tí si záverečnú fázu už postrážili, ešteže sme neobišli naprázdno. Máme v našej hre čo naprávať.“

Najbližší domáci zápas:
* HC 19 Humenné – Dubnica n/V.
Streda 30. novembra o 18:00 hod.

Humenné - P. Bystrica 4:1
« » Humenné - P. Bystrica 4:1
Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1 Humenné - P. Bystrica 4:1

Počet návštev od 18.09.2011: 7558481