Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – MODRÉ KRÍDLA 4:1. „Zašívaní“ Jacko i Borov « späť

HUMENNÉ – MODRÉ KRÍDLA 4:1. „Zašívaní“ Jacko i Borov

dátum aktualizácie: 14.03.2023 | počet zobrazení: 4 666

Historicky sa hokejisti HC 19 Humenné dostali do play-off 1. hokejovej ligy po štvrtýkrát. Vždy sa však stalo práve štvrťfinále aj ich konečnou stanicou.
- Sezóna 2018/2019: Dubnica n/V. 2:3 (na zápasy)
- Sezóna 2020/2021: Martin 0:4
- Sezóna 2021/2022: Topoľčany 1:4

V aktuálnej sezóne po odohratí 46 zápasov TIPOS SHL patrilo hokejistom HC 19 Humenné tretie miesto. Štvrťfinálová matematika určila „levom“ za súpera Modré krídla Slovan zo šiesteho miesta.

HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan 4:1 (2:0,1:1,1:0)
Stav série: 1:0
Góly: 3. Safaraleyev (Lenďák, Vaško), 5. Novota (Borov, Novický), 32. Pulščák (Jacko), 48. Horvat (Ragan) – 29. Žabka
Vylúčení: 7:9 na 2 min., navyše Petráš (MK) 5+OK, pres.: 1:0, osl.: 0:0
Rozh.: Kalina, Smrek
Strely: 29:22
Divákov: 753

HC 19:
R. Durný – M. Jacko, M. Lenďák, M. Novota, D. Novický, Y. Kudin, J. Ťavoda, F. Pulščák, J. Ragan – F. Vaško, F. Vrábeľ, I. Safaraleyev, D. Borov, M. Krajňak, K. Horvat, S. Zahradník, A. Trandin, A. Legalin, L. Lačný, D. Markuš, P. Frič. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Už v 2. min. dostali domáci presilovku a po 38 sekundách bomba Safaraleyeva otvorila skóre – 1:0. V 5. min. vyslal Novota puk od modrej čiary, skrytá strela spravila z Bekeho „nevidiaceho“ brankára – 2:0. V 9. min. si Fetkovič obhodil obrancu, postupoval sám, ale Durný si ho postrážil. V 12. min. trafil Lipiansky žŕdku. Druhá tretina ponúkla opäť rýchly hokej, v 29. min. pálil z osi klziska bratislavský Petriska – 2:1. V 32. min. vyslal puk od modrej čiary Pulščák, našiel si miesto medzi betónmi Bekeho – 3:1. V humenských presilovkách teč Trandina zázračne kryl Beke. Tretia tretina sa začala hrou 4 na 4, o víťazovi rozhodla 49. min., brejk Horváta skončil bekhendom medzi betónmi Bekeho. Bratislavčania celý zápas „osekávali“, provokovali, Jacko skončil obitý pri mantineli (3× zašívanie na tvári), podobne dopadol aj Borov. Šance Vrábeľa, Vaška, Trandina ostali na brankárovi, Vaško trafil hornú žŕdku.

Ivan Boržík (Humenné)
„Modré krídla predviedli to, čo sme predpokladali – húževnatosť, dobré korčuľovanie, dohrávanie súbojov, fyzický hokej. Dobrý play-off hokej sa musel divákom páčiť, nás teší, že do série sme vstúpili víťazne. V prvej tretine sme boli lepší, strelili sme dva góly, v druhej fáze sa Modré krídla zmobilizovali, dôležitý bol tretí gól. Záver sme si ustrážili, no čaká nás zaujímavá séria.“

Tomáš Slovák (Modré krídla)
„Gratulujem Humennému k víťazstvu. Videli sme typické play-off stretnutie, hralo sa na doraz, bojovne. V prvej tretine boli domáci lepší, viedli o dva góly, mohli streliť aj tretí. Napokon sme však mali aj my dve šance, škoda, že bez efektu. Naša snaha bola odmenená kontaktným gólom. Zbytočnými zákrokmi sme však ponúkli domácim prevahu i tretí gól. Domáci vyhrali zaslúžene, naša bojovnosť však v zápase bola, s čím sme pokojní.“

Najbližší domáci zápas, play-off / štvrťfinále 2:
HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan
Streda 15. marca o 18:00 hod.

Humenné - Modré krídla 4:1
« » Humenné - Modré krídla 4:1
Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1 Humenné - Modré krídla 4:1

Počet návštev od 18.09.2011: 7567437