Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – MODRÉ KRÍDLA 0:1. Nestačili ani štyri presilovky za sebou « späť

HUMENNÉ – MODRÉ KRÍDLA 0:1. Nestačili ani štyri presilovky za sebou

dátum aktualizácie: 16.03.2023 | počet zobrazení: 3 153

Historicky sa hokejisti HC 19 Humenné dostali do play-off 1. hokejovej ligy po štvrtýkrát. Vždy sa však stalo práve štvrťfinále aj ich konečnou stanicou.
- Sezóna 2018/2019: Dubnica n/V. 2:3 (na zápasy)
- Sezóna 2020/2021: Martin 0:4
- Sezóna 2021/2022: Topoľčany 1:4

– Sezóna 2022/2023:
1:0 / HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan 4:1
Štvrťfinálová séria mala na programe 2. zápas.

HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan 0:1 (0:0,0:0,0:1)

HC 19:
R. Durný – F. Pulščák, M. Lenďák, M. Novota, D. Novický, Y. Kudin, J. Ťavoda, A. Zekucia – F. Vaško, F. Vrábeľ, I. Safaraleyev, D. Borov, M. Krajňak, K. Horvat, S. Zahradník, A. Trandin, J. Ragan, A. Legalin, L. Lačný, D. Markuš, P. Frič. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
V úvode prevládala opatrnosť, postupne získavali viac z hry Humenčania. Prvá veľká šanca prišla až v 16. min., ale Frič zblízka pálil nad. O dve minúty nevyužil dobrú pozíciu hosťujúci Myšiak, následne sa dostal do brejku domáci Borov – bránu minul. Ešte v 18. min. sa dostal do sľubnej pozície bratislavský Preisinger, tiež šancu zahodil. Záver I. tretiny patril 36-sekundovej bratislavskej presilovke, pred Durným bolo horúco, humenský gólman zmenu nepripustil. Do II. tretiny vstúpili hostia s početnou výhodou, opäť bol skvelý Durný. V 25. min. vyštartoval Klučiar do brejku z bratislavského pásma, Kudin ho dokorčuľoval a odzbrojil. V 27. min. pálil Vrábeľ z medzikružia, Baroš stačil reagovať. V 29. min. sa individuálne štrikoval medzi obrancami Krajňák, tesne minul. V humenskej presilovke prišli tri šance, bez efektu. Stúpala nervozita (Petrík – Zahradník), keď bol vylúčený Kudin, hralo sa pomerom 3 na 4. Do dvoch šancí sa dostal Lipiansky, do jednej Žabka, skvelým výkonom sa ukázal Durný. Rozhodujúca sa ukázala 45. minúta – po strele Petráša puk brankárovi vypadol, nevedel o tom a Ožvald pohodlne skóroval do prázdnej brány – 0:1. Hneď v 46. min. sa dostal do brejku Markuš, pohorel na Barošovi. Potom mali „levy“ štyrikrát presilovku – v 46., 49., 55. i 57.minúte. Humenský tlak, šance, strely k vytúženému vyrovnaniu neviedli. Keď boli v závere vylúčení dvaja Humenčania, power-play úspech nepriniesla a tešili sa Modré krídla.

Ivan Boržík (Humenné)
„Bolo to o jednom góle. Síce sme bojovali, ale dnes nám nebolo dopriate. Séria je 1:1, ide sa ďalej.“

Tomáš Slovák (Modré krídla)
„Zápas sme zvládli najmä po taktickej stránke. Včera to bolo z našej strany ešte bláznivé, s tým sme však rátali. Chlapci dnes na ľade dodržali všetko, čo sme im povedali. Víťazstvo berieme s pokorou.“

Najbližší domáci zápas, play-off / štvrťfinále 5:
HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan
Streda 22. marca o 18:00 hod.

Humenné - Modré krídla Slovan 0:1
« » Humenné - Modré krídla Slovan 0:1
Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1 Humenné - Modré krídla Slovan 0:1

Počet návštev od 18.09.2011: 7759264