Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – BREZNO 7:3. Sedem gólov – sedem strelcov « späť

HUMENNÉ – BREZNO 7:3. Sedem gólov – sedem strelcov

dátum aktualizácie: 25.09.2022 | počet zobrazení: 3 321

Druhý zápas s rovnakým súperom v rade. Hokejisti HC 19 Humenné pred týždňom vyhrali v Brezne 3:1 a zabezpečili si postup do semifinále JOJ Šport Slovenského pohára. S rovnakým súperom, farmou extraligistu z B. Bystrice, otvárali „levy“ súťažný ročník 2022/2023. Už s výhodou domáceho prostredia.

HC 19 Humenné – HK Brezno 7:3 (4:1,2:0,1:2)
Góly: 10. Safaraleyev (Vrábeľ, Vaško), 12. Vrábeľ (Lenďák), r15. Marcinko (Krajňák, Fereta), 18. Lačný (Lenďák), 21. Vaško (Lenďák), 39. Borov (Horvát), 51. Ragan (Safaraleyev) – 11. Ri. Huna, 44. a 50. Zemko.
Vylúčení: 4:6 na 2 min., pres.: 1:0, osl.: 0:0
Rozh.: Kocúr, Smrek
Divákov: 453

HC 19:
F. Krasanovský (58. P. Jurčák) – M. Jacko, D. Markuš, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, A. Kiss, D. Novický, K. Horvát, S. Fereta, J. Ťavoda, L. Ščurko, A. Stripai, N. Miškuf, F. Vrabeľ, D. Borov, O. Plokhotnik, J. Ragan, J. Marcinko, I. Safaraleyev, M. Lenďák. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Úvod pred stretnutím bol slávnostný i smutný. Najskôr vhodil symbolické buly Ján Mečiar, redaktor TV JOJ, a potom si prítomní uctili minútou ticha zosnulého Vladimíra Šťastného… Séria vylúčení aj s dvoma humenskými presilovkami vyústila gólom Safaraleyeva. Ani nie o minútu bolo vyrovnané po akcii bratov Hunovcov, avšak o 40 sekúnd Vrábeľ brejkom vrátil vedenie na stranu „levov“. Hľadisko jasalo aj v 15. min. po akcii Fereta – Krajňák – Marcinko. Domáci neubrali nohu z plynu a v 18. min. strelu Lenďáka od modrej čiary tečoval Lačný za chrbát Babika. Z II. tretiny ubehlo iba 43 sekúnd a kapitán Vaško zvýšil na 5:1. Následne sa na oboch stranách dvakrát vylučovalo, stav sa však zasekol, uzol gólov rozviazal v 39. min. Borov, keď ťažil z individuálnej akcie Horváta. Do III. tretiny mali lepší vstup hostia – Zemko využil v 44. min. nájazd a v 50. min. znížil až na 6:3. Žiadna dráma sa nekonala, lebo o 34 sekúnd Safaraleyev nabil Raganovi na os klziska a puk skončil pod hornou žŕdkou.

Ivan Boržík (asistent trénera, Humenné):
„Letná prestávka bola dlhá, už sme sa na sezónu tešili, vstup sme zvládli, čo je dobrý štart. Padlo veľa gólov, hokej sa divákom mohol páčiť. Rozhodla prakticky už prvá tretina, postupne akoby hráči už podvedome strácali ostražitosť.“

Peter Lichanec (Brezno):
„Výkon domácich mal hlavu i pätu, hrali konsolidovane, dokázali nás zatlačiť a v tomto nás predčili. V defenzívnej činnosti sme mali problém pokrývať humenskú aktivitu, čo nám robilo najväčšie problémy. Máme veľa mladých hokejistov, chýbajú im skúsenosti, čo sa ukázalo, najmä keď sme boli pod tlakom.“

« » Humenné - Brezno 7:3
Humenné - Brezno 7:3 Humenné - Brezno 7:3 HC 19 Humenné - Brezno 7:3 HC 19 Humenné - Brezno 7:3 HC 19 Humenné - Brezno 7:3 HC 19 Humenné - Brezno 7:3 HC 19 Humenné - Brezno 7:3

Počet návštev od 18.09.2011: 7769985