Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Spoločnosť klinickej onkológie v Humennom odvádza záslužnú činnosť

Spoločnosť klinickej onkológie v Humennom odvádza záslužnú činnosť

Členovia Spoločnosti klinickej onkológie (SKO) v Humennom sa v pondelok, 29. februára 2016, stretli na valnom zhromaždení, ktoré sa uskutočnilo v estrádnej sále Mestského kultúrneho strediska. Súčasťou stretnutia boli aj voľby do orgánov SKO na dvojročné funkčné obdobie.


Februárové valné zhromaždenie otvorili svojím programom žiaci zo Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici v Humennom. Valné zhromaždenie, ktoré organizujú členovia SKO, je príležitosťou na spoločné stretnutie a na vyhodnotenie činností, ktoré spoločnosť organizovala za rok 2015.


Pozvanie na valné zhromaždenie prijala aj primátorka mesta Humenné, Jana Vaľová. V príhovore vyzdvihla prácu SKO, ktorá podľa jej slov robí mimoriadne záslužnú činnosť pre onkologických pacientov a ich rodiny v Humennom i v celom regióne. Taktiež poďakovala za dobrovoľníctvo v tak náročnej oblasti, akou problematika nádorových ochorení je, ako aj za užitočnú a kvalitnú prácu s ľudským prístupom, ktorí títo ľudia vynakladajú.


Spoločnosť klinickej onkológie (SKO) v Humennom vznikla v roku 2000 ako občianske združenie na pomoc onkologickým pacientom a ich príbuzným. K zakladateľom SKO patrí aj predsedníčka krajskej organizácie Únie žien Slovenska pre Prešovský kraj, Anna Capová, ktorá ostatné valné zhromaždenie viedla. „Cieľom SKO je pomáhať pacientom po ťažkej onkologickej liečbe, vrátiť sa opäť do bežného života, ako aj pomáhať rodinným príslušníkom,“ uviedla prezidentka SKO Dana Salanciová. „Naša spoločnosť funguje z dobrovoľných príspevkov, sponzorov, 2 percent z odvedenej dane či z príspevku z rozpočtu MsÚ“ informovala prezidentka SKO. Podľa dostupných financií pripravujú pre svojich členov rôzne výlety do prírody, na kúpaliská, do divadiel či kín, odborné prednášky zo zdravotnej oblasti či relaxačno-rekondičný pobyt v kúpeľných zariadeniach so stravou a procedúrami. Po nedávnej návšteve Roberta Fica v Humennom budú mať viac možností starostlivosti popri liečbe. Počas jeho poslednej návštevy v Humennom sa rozhodol finančne podporiť sumou 10 000€, tých, ktorí to potrebujú. Pomoc má byť smerovaná na rehabilitačné pobyty pre onkologických pacientov, pre rodiny zo sociálne slabších pomerov, týrané ženy a na kultúrno-spoločenské aktivity Únie žien Slovenska.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 02.03.2016 | počet zobrazení: 22847

Počet návštev od 18.09.2011: 3747296
Počet návštev dnes: 1948
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie