Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Cyril, Metod
Sviatok svätého Cyrila a Metoda


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » "Spojme, čo nás spája"

"Spojme, čo nás spája"

V školskom roku 2019/2020 prebieha v slovenských školách už druhý ročník programu Nadácie pre deti Slovenska s názvom Škola inkluzionistov, ktorý je zameraný na rozvoj a podporu inkluzívneho vzdelávania na prvom a druhom stupni základných škôl. Cieľom programu je podpora a rozvoj práce v školách s rozmanitosťou žiakov bez ohľadu na ich fyzické, intelektuálne, emocionálne, sociálne, jazykové alebo iné obmedzenia.


V aktuálnom školskom roku sa do druhej desiatky vybraných škôl z celého Slovenska dostala aj Základná škola SNP 1. Primárnym cieľom projektu, ktorému sme dali podnázov „Spojme, čo nás spája“, je vzdelávať pedagogických a odborných zamestnancov školy v oblasti inovatívnych edukačných metód podporujúcich inkluzívne vzdelávanie v škole. Sme presvedčení, že odborné prednášky a workshopy umožnia našim pedagógom rozšíriť si odborné i sociálne kompetencie tak, aby ich vedeli náležite diferencovane využiť nielen v prospech žiakov so zdravotným či sociálnym znevýhodnením, ale aj v prospech celého žiackeho kolektívu.
V novembri sa uskutočnilo prvé stretnutie so skúsenou lektorkou Zuzanou Révészovou, ktorá nám predstavila program inklúzie a inkluzívneho vzdelávania a zároveň formou zážitkových aktivít poskytla možnosti, ako pracovať s rozmanitosťou svojich žiakov, ako im prispôsobovať vzdelávacie podmienky a vytvárať priaznivú atmosféru.


V dňoch 6. – 9. februára 2020 sa v Smoleniciach uskutočnilo stretnutie účastníkov programu za účasti zástupcov alumni škôl, t.j. škôl, ktoré v programe pokračujú už druhý rok. Na vzdelávaní sa zúčastnila riaditeľka školy Ing. Katarína Sninčáková spolu so školskou špeciálnou pedagogičkou PaedDr. Ingrid Baránkovou. Popri mnohých zaujímavých workshopoch obohatených o zážitkové aktivity sa stretli so zaujímavými ľuďmi, zástupcami škôl, s ktorými mohli zdieľať ich cestu smerovanú k inklúzii, skúsenosti a rady. Súčasťou vzdelávania bola aj návšteva Základnej školy v Smoleniciach, kde sa zúčastnili na otvorených hodinách, aby aj takýmto spôsobom načerpali nové nápady a inšpirácie.
Do konca školského roka nás čakajú ešte ďalšie zaujímavé workshopy zamerané na posilnenie medzitímovej spolupráce, riešenie problémov a konfliktov v medziľudských vzťahoch s cieľom podporiť tímovú prácu a budovať priaznivú atmosféru v škole.


Ing. Katarína Sninčáková, riaditeľka ZŠ SNP 1

« späť

„Spojme, čo nás spája“ „Spojme, čo nás spája“
« predchádzajúci „Spojme, čo nás spája“ nasledujúci »
aktualizácia: 24.02.2020 | počet zobrazení: 1994

Počet návštev od 18.09.2011: 3123253
Počet návštev dnes: 578
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie