Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Fridrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » So šéfom organizačného výboru cyklistických pretekov Okolo Slovenska

So šéfom organizačného výboru cyklistických pretekov Okolo Slovenska

peter privara V piatok 17. mája zavítal do Humenného prezident Slovenského zväzu cyklistiky a šéf organizačného výboru 57. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska Peter Privara. Pri tejto príležitosti sme ho požiadali o rozhovor.

Ako došlo k tomu, že Humenné má česť stať sa jedným z etapových miest?
V poslednej dobe nám bolo vyčítané, že organizátori zabúdajú na východ, ale nebola to pravda. Samozrejme, ide o to, čo nám tie mestá ponúknu. Pretože je to aj finančne náročné. Košice i Humenné sa nám ozvali vlani, že by sa chceli stať etapovými mestami. Primátorka Humenného bola v tom tiež veľmi aktívna, viackrát sme sa stretli s organizačným štábom pani primátorky, a myslím, že nie sme tu poslednýkrát, pretože sme našli pozitívnu odozvu.

V Humennom končí etapa a nasleduje prevoz pretekárov do Stropkova na štart ďalšej etapy.
Kvôli nekvalitným, rozbitým cestám okolo Domaše sme museli pristúpiť k tomuto scenáru. Celkovo máme pripravených pre pretekárov päť etáp.

Na preteky sa Vám hlási viac ako 50 družstiev. Chcete si z nich vybrať cca 20 družstiev. Čo bolo rozhodujúcim kritériom?
Hlásilo sa nám viac ako 50 kontinentálnych tímov. Limit mávame okolo dvadsať, tohto roku sme vybrali 22 družstiev, pretože sme nechceli odmietnuť niektoré družstvá, ktoré sú veľmi kvalitné. Napríklad dánska cyklistika je v tejto kategórii veľmi kvalitná, ďalej belgické, francúzske, nemecké družstvá, no a samozrejme česká cyklistika. Najviac, v počte tri budú zastúpené slovenské družstvá, kde uvidíme aj náš najlepší kontinentálny tím – Duklu Trenčín.

Slovensko popri Petrovi Saganovi zažíva cyklistický boom. Takže, aká slovenská kvalita príde do Humenného?
Príde náš jediný kontinentálny tím Dukla Trenčín, ktorý tohto roku začal vynikajúcu sezónu. Dostanú tiež priestor mladí pretekári do 23 rokov, ktorí budú zberať skúsenosti. Od nich veľké výsledky neočakávame, ale hlavne, že všetci dôjdu do cieľa.


Zdroj: Pod Vihorlatom

« späť

aktualizácia: 27.05.2013 | počet zobrazení: 17755

Počet návštev od 18.09.2011: 3627899
Počet návštev dnes: 1189
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie