Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Miloslav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Slávnostne sme otvorili nový futbalový štadión

Slávnostne sme otvorili nový futbalový štadión

Nový športový stánok humenského futbalu začal písať svoju históriu od piatka 22. júna 2018, kedy bol slávnostne otvorený. Pozvanie na túto významnú športovú udalosť prijal aj tréner slovenskej futbalovej reprezentácie mužov, Ján Kozák.


Kandráčovci, guľáš a bohatá tombola
Piatkový program slávnostného otvorenia futbalového štadióna sa niesol v duchu rodinného popoludnia, v rámci ktorého si mohli zasúťažiť v jednoduchých úlohách rodičia s deťmi, ale aj samotní žiaci zo škôl. Hrali sa futbalové piškvorky, kužeľky, kopali sa penalty, ale tiež sa veľa fúrikovalo po tráve či skákalo vo vreci. Z všetky tieto aktivity deti dostali pečiatku a lístok do tomboly. A tá bola naozaj bohatá, prvou cenou bol napríklad novučičký bicykel, ktorý si našiel svoju malú majiteľku. Okrem toho sa v detskej tombole rozdávali sladkosti, školské potreby, ale aj hračky či spomienkové predmety s logom FK Humenné alebo mesta Humenné. Deti potešilo aj divadelné predstavenie O perníkovej chalúpke.


Kúpu šálu alebo čiapky s logom humenského futbalového klubu ste mohli podporiť šikovné deti z nášho mesta, ktoré hrajú v kluboch FK a MHK Humenné. Navyše aj za tento dobrovoľný príspevok ste mohli získať tombolový lístok. Okrem týchto súťaží sa súťažilo aj vo varení guľášu. Tejto súťaže sa zúčastnilo 10 futbalových a tri hokejové družstvá. Po ochutnávke sa porota jednoznačne zhodla, že najlepším guľášom sa stal ten, ktorý varilo družstvo mestských hokejistov prípravkárov (1. – 4. ročník), za čo boli aj patrične ocenení.


Neskôr sa už na hlavnom trávniku strihala páska za účasti primátorky mesta Humenné Jany Vaľovej, prezidenta SFZ Jána Kováčika, trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka a Richarda Havrillu, predsedu VsFZ. Ján Kováčik zároveň podaroval primátorke loptu s podpismi slovenských reprezentantov a dres Martina Škrteľa. Tento vzácny dar poputuje do Siene slávy humenského futbalu. V rámci slávnostného otvorenia tiež novému futbalovému štadiónu požehnali kňazi Rímskokatolíckej, Gréckokatolíckej a Pravoslávnej cirkvi v Humennom. V závere oficiálneho prestrihnutia pásky zatancoval FS Chemlon. Podvečer prvého dňa slávnostného otvorenia futbalového štadiónu už patril Kandráčovcom, na ktorých sa aj napriek dažďu prišli pozrieť stovky ľudí.


Víťazný pohár a ohňostroj pre FK Humenné
Sobotný deň slávnostného otvorenia futbalového štadióna bol venovaný hlavne zápasom detí a dospelých. Dorastenci FK Humenné si zahrali proti Snine a naši muži hrali priateľský zápas proti Michalovciam. Hoci prehrali 0:3, hrejivý pocit na duši, že sú víťazom tohtoročnej sezóny IV. ligy Sever im už nikto nevezme. Preto podvečer patril hlavne veľkej oslave so ziskom trofeje. Futbalistom zatancovali sninské mažoretky Marshalky a zaspievalo trio Lady Colors. Rovnako sa žrebovala tombola, tentokrát dospelácka, kde si hlavnú cenu odniesol Slavomír Andrejco, a to zájazd do Mníchova na futbalový zápas Bayern Mníchov – Manchester United v hodnote 324 eur, ktorý venovali poslanci Mestského zastupiteľstva. Slávnostný večer sme zakončili bohatým ohňostrojom, ktorý podčiarkol víťaznú atmosféru.


V rámci oboch dní boli pre deti pripravené v areáli futbalového štadiónu aj detské atrakcie a zároveň aj stánky s občerstvením. Ďakujeme aj sponzorom Pavex s.r.o., Jantex, GMT projekt, EL PACT, s.r.o. Humenné, COOP Jednota Humenné, Mária Čaklošová OVO Centrum Humenné, Lunapark Eva Hubáčková Humenné, Marilyn, GVP.


Autor a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

Zľava: Richard Havrilla, Ján Kováčik, Jana Vaľová, Dominika Grecová a Ján Kozák.

« predchádzajúci
aktualizácia: 26.06.2018 | počet zobrazení: 11693

Počet návštev od 18.09.2011: 3121079
Počet návštev dnes: 1252
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie