Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko



Kalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Berta


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Škôlkári z MŠ Družstevná dostanú nové dopravné ihrisko, preliezky a autíčko

Škôlkári z MŠ Družstevná dostanú nové dopravné ihrisko, preliezky a autíčko

„My sme deti ešte malé a vonku sa rady hráme. Nové ihrisko my chceme a vopred vám ĎAKUJEME. Aj takáto milá básnička v uplynulých týždňoch dopomohla deťom z Materskej školy (MŠ) na Družstevnej 16 k tomu, aby v programe nadácie Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“ Nadácie TESCO uspeli s projektom Škôlka v pohybe.


MŠ na Družstevnej sa zapojila do spomínaného programu a ich projekt bol hodnotiacou komisiou zaradený medzi tri najlepšie projekty v našom regióne. Po postupe do finálového kola rozhodovali zákazníci Tesca od 8. marca do 4. apríla svojimi žetónmi za nákup o tom, ktorý z troch projektov bude víťazný. Šťastie sa napokon usmialo na našich malých škôlkárov, a keďže sa im podarilo aj vďaka osobnej propagácii a vystúpeniam na mieste presvedčiť najviac nakupujúcich, získali pre svoju materskú školu 1300 € od Nadácie Tesco na realizáciu projektu.


„Počas štyroch týždňov sme sledovali ako sa zapĺňa náš valec B hlasovacími žetónmi. Boli sme si aj sami zahlasovať a spropagovať náš projekt. Prostredníctvom médií aj osobne sme vyzývali rodičov a priateľov materskej školy aby náš projekt podporili. Boli sme veľmi príjemne prekvapení, keď sme sa dozvedeli, že náš Projekt Škôlka v pohybe vyhral. A mali ste vidieť aj tie šťastné očká a veľkú radosť našich detí, keď sme im to povedali,“ usmievala sa riaditeľka škôlky Iveta Sokáčová.


Tá si spolu s humenským viceprimátorom Andrejom Semancom a svojimi šikovnými škôlkármi bola nedávno slávnostne prevziať od riaditeľky prevádzky humenského hypermarketu Tesco Miriam Sinčákovej výherný šek na 1300 eur. Ten použijú na výstavbu nového detského ihriska vrátane inštalácie preliezok a kúpu dreveného autíčka, ktoré skrášli ich školský dvor a poslúži na pohybové aktivity.


MŠ Družstevná bola úspešná aj v ďalšom podanom projekte a to v rámci 5. ročníka Grantového programu Nadácie Volkswagen Slovakia ,,Bezpečne na cestách.“ Hlavným mottom tohto programu je zvýšenie bezpečnosti na cestách a kvalitná dopravná výchova. Mesto na základe podnetu riaditeľky MŠ Družstevná Ivety Sokáčovej napísalo projekt ,,Na ceste si dávaj pozor, cesta nie je park“ pre výstavbu dopravného ihriska o rozmeroch 18*7 metrov v areáli materskej školy.


Nepôjde však o klasické dopravné ihrisko s asfaltovým povrchom, ale deti na ňom budú môcť využívať gumový povrch s vodorovným a zvislým dopravným značením. Cieľom je to, aby sa deti z materskej školy od troch do šiestich rokoch naučili aj takouto formou ako sa majú správať na ceste. Nadácia Volkswagen Slovakia na tento úspešný projekt poskytne 2 980 eur.


Podľa viceprimátora Andreja Semanca humenská radnica pravidelne investuje financie do zlepšenia podmienok v základných a materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Víťazstvá v takýchto programoch sú síce čosi navyše, no zdôrazňuje, že akékoľvek podobné aktivity riaditeľov vždy privítajú.


„Sme radi, keď sa naše materské alebo základné školy zúčastňujú takýchto výziev a veľmi nás teší, keď sú v nich so svojimi projektmi aj úspešné. Musím pochváliť nielen našich najmenších, ktoré sa zúčastňovali vystúpení, aby získali čo najviac žetónov, ale aj pani riaditeľku Sokáčovú za veľmi dobrú myšlienku projektu. Ako sa hovorí odvážnemu šťastie praje a to boli aj oba tieto prípady. Teší ma, že samotné deti už onedlho budú môcť na vynovenom dvore v materskej škole zahrať na nových preliezkach, povoziť na autíčku a využiť nové dopravným ihrisko,“ dodal A. Semanco.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 24.05.2017 | počet zobrazení: 6108

Počet návštev od 18.09.2011: 3118675
Počet návštev dnes: 780
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie