Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Slavomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Škôlkari i školáci opäť medzi svojimi

Škôlkari i školáci opäť medzi svojimi

Mesto Humenné otvorilo predškolské i školské zariadenia, ktoré sú v jeho pôsobnosti. Po troch mesiacoch sa deti vrátili do desiatich materských a ôsmich základných škôl.


Ráno meranie teploty, dodržiavanie hygienických opatrení, príchod v sprievode rodiča, resp. zákonného zástupcu. Aj takéto opatrenia určil Úrad verejného zdravotníctva SR. Mesto Humenné, ak chcelo obnoviť výchovno-vzdelávací proces, ich muselo rešpektovať.


Atmosféru reštartu školského roka v pondelok 1. júna zažil aj Miloš Meričko, primátor mesta, ktorý s Janou Vasilcovou vedúcou Odboru školstva, kultúry a športu Mestského úradu navštívil Základnú školu (ZŠ) Hrnčiarska a Materskú školu (MŠ) Tyršova.


Prváci (s triednou učiteľkou Andreou Romanovou) primátorovi porozprávali, že radšej sa učia v škole než doma. Nezabudli však pripomenúť, akým aktivitám sa v domácom „voľne“ venovali. Prevládal oddych, televízor, počítač, postupom času pribudli vychádzky do prírody i bicyklovanie. Aj školské povinnosti boli na programe dňa. Prváčikov mohlo byť v triede maximálne dvadsať. V rovnakom počte boli aj piataci, ktorých primátor navštívil.


„Záujem o návrat do školy bol veľký, až na úrovni 85 percent, čo nás milo prekvapilo. Musím pochváliť žiakov, ako aj ich rodičov, že pri vstupe do budovy boli disciplinovaní. Žiakom budeme každé ráno merať teplotu, raz týždenne bude potrebné rodičmi vypísať dotazníky a čestné vyhlásenia," konštatovala Jitka Fiľová, riaditeľka ZŠ Hrnčiarska.


V susedstve základnej školy na humenskom Sídlisku IIA sa nachádza MŠ Tyršova. V nej navštívil primátor najstaršie deti, prípravkárov, ktorí sa od septembra stanú školákmi. Učiteľku Annu Kočerhovú zastihli s deťmi pri desiate. Primátor chlebík s nátierkou neochutnal, zato sa do sýtosti dozvedel, ako sa predškoláci tešili na svojich kamarátov. Tri mesiace karantény znamenalo dlhé odlúčenie.


Všetkým školákom i škôlkarom prajeme veľa úspechov!


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Prváci ZŠ Hrnčiarska Prváci ZŠ Hrnčiarska
« predchádzajúci Prváci ZŠ Hrnčiarska Miloš Meričko, Jana Vasilcová a Jitka Fiľová Prváci ZŠ Hrnčiarska Deti MŠ Tyršova Na návšteve MŠ Tyršova nasledujúci »
aktualizácia: 01.06.2020 | počet zobrazení: 3778

Počet návštev od 18.09.2011: 3743270
Počet návštev dnes: 590
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie